| Adda0513 a întrebat:

Bună, deci am o mare problemă: eu vreau să îmi creez o carieră în actorie, pentru că îmi place foarte mult asta. Doar că problema e vocea mea. La licee trebuie să cânți pentru a fi admis pe profilul ăsta, iar eu nu am voce deloc.
Și mai e și faptul că mi se pune mereu un fel de junghi în gât și răgușesc. Dar mereu, chiar și în timp ce vorbesc.
Iar chestia asta mă face să nu pot vorbi clar, practic cariera mea în actorie e compromisă dinainte să înceapă.
Vreun sfat, ceva?

Răspuns Câştigător
| Plato a răspuns:

Nu cred. Pentru fiecare voce exista vreun personaj care sa se potriveasca, e nevoie de toti, chiar si cu defecte. Unele defecte i-au ajutat pe multi actori, cum ar fi Rowan Atkinson.

3 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Dacă ai o problemă de natură medicală ar trebui să mergi la medic.
Cât despre voce nu ar trebui să fie un impediment în cariera ta.

| aXy99 a răspuns:

Faptul ca nu poti canta nu ar trebui sa reprezinte un impediment, dar cealalta problema cu ragusitul trebuie remediata.

| Mircea08 a răspuns:

Treaba cu ragusitul cred ca tine de medicina. In ce priveste treaba cu cantatul, recomand sa inveti sa canti mai intai la un instrument (preferabil orga) si numai dupa aceea vocal. Altfel, vei canta fals si vei avea impresia ca e bine.