| RyAngel a întrebat:

Intrebare: Cunoasteti vreun text in proza despre luna Noiembrie? In proza doresc! Am la scoala un proiect si trebuie sa citesc unul dar nu gasesc nicaieri! Doar sa mi-l dati caci am cautat in carti...pe net...la biblioteca dar nimic. Multumesc mult!

Răspuns Câştigător
| CurcubeulColorat a răspuns:

Ce zici de,, poveste de noiembrie,, de Ioan Barb? Stiu ca nu se studiaza in scoli, licee dar nu ai specificat si ma gandesc ca poate nu conteaza acest aspect.Sau,, Toamna,, de George Bacovia (si luna noiembrie tot din anotimpul toamna face parte)

1 răspuns:
| doroteea a răspuns:

Nu stiu niciun text depre noiembriesad... dar ai putea sa cauti un text legat de vreo sarbatoare din luna noiembrie si poate gasesti paragrafe despre luna noiembrie, de exemplu poti sa cauti ceva despre ziua recunostinteitongue. succes