| UchihaItachi666 a întrebat:

Recent, în viața mea au avut niște evenimente mai neplăcute iar în urma lor eu mi-am pierdut orice chef, pasiune sau idee pentru a desena. Desenez de aproape 5 ani. As vrea să repar cumva aceasta chestia dar nu stiu cum. Ma poate ajuta cineva? Va rog.

8 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"Desenez de aproape 5 ani"

toți elevii desenează min 10 ani, cu ce ești tu mai deosebit?

| Dalmore a răspuns (pentru sierra1):

Toți elevii desenează o oră pe săptămână și în aia de fapt colorează, mai scutește site-ul ăsta de răspunsurile tale inutile și cretine.

| sierra1 a răspuns (pentru Dalmore):

Rog atenționarea userului pentru violență verbală

| Dalmore a răspuns (pentru sierra1):

Te-am rănit? crying Chiar am fost blândă.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Pictează. Fă fotografii.

| Ineys a răspuns:

Te gandesti la ceva si incerci sa-l desenezi. Cand n-ai chef te gandesti ca trebuie neaparat sa o faci, precum o tema.
Ai abandonat ca nu erai suficient de bun sau de ce? Din lipsa de timp? Gandeste-te care a fost motivul pentru care ai abandonat si asa o sa gasesti si solutia.

| Dalmore a răspuns:

Inspiră-te, uită-te la sketchbook tours pe Youtube, eu când văd atâta creativitate îmi vin și mie tot felul de idei și imediat pun mâna pe creion / liner. Plus că sunt mulți artiști care abordează problema asta a blocajului artistic, ascultă niște păreri, vezi ce mai e de făcut. Spor la treabă!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă nu ai suficientă încredere sa ne povestești și noua de ce, noi de ce te-am ajuta? Când aștepți ceva de la cineva arată-i și tu măcar încredere.