| Daiana90 a întrebat:

Stiu ca in Germania(mai precis Yena) se vorbeste si engleza. Dar chiar si asa eu vreau sa vorbesc germana cu ei, si nu stiu mai nimic.Asa ca va rog ajutati-ma si un site de copii mici, si de gradinita ar fi bun, dar sa invat si eu cele mai fundamentale cuvinte, cele mai uzuale propozitii sa vorbesc cat de cat.Va rog, chiar vreau sa invat limba, sa pot vorbi liber cu ei, sa inteleg etc.Stiu ca e greu dar daca ma straduiesc si chiar vreau, o sa invat pana in august.Mersi frumos:*:*.

2 răspunsuri:
| madalicious a răspuns:

Http://www.internetpolyglot.com/ Incearca site-ul asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hey! Amo situatie asemanatoare. Vara asta ma voi muta in Germania, dar undeva unde se vb. doar Germana.Eu iau ore de Germana, si am inceput sa pricep chiar foarte bine. Mai bine ia ore! Este foarte usoara limba, stai linistita >big grin