| Rienmedire a întrebat:

Buna TPU! Am o șura foarte mare si foarte frumoasa tencuita si pe un perete lateral as vrea sa scriu pe tencuiala "mannschaft" dar nu stiu exact cu ce as putea scrie, ceva grafitti? Astept sugestii la un produs de calitate care sa tina mult timp

Răspuns Câştigător
| sierra1 a răspuns:

D-ăsta-ți trebuie!

https://www.emag.ro/......DP6JW1BBM/

Dar de ce tocmai "mannschaft"?

13 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

La graffiti trebuie sa te pricepi un pic, trebuie sa miști tubul rapid, cu aceeași presiune, de la aceeași distanță, ca sa iasă frumos scrisul. Altfel, vor fi porțiuni prea subțiri, prea groase, sau, daca eziti și te opresti un moment, vopseaua poate să curgă pe perete. Iar dacă încerci să corectezi, se va vedea mai apoi corectura.

Eu recomand pictura cu pensula, intii făcut desenul scrisului cu creion, apoi, daca scrisul e mare, pe mijloc folosesti o pensula mai maricica, iar marginile le faci cu atenție cu o pensula mica. Iasă frumos garantat. Pentru că permite corecturile, înca de la desen.
Eu recomand culorile de la Maimeri, sunt acrilice ce țin bine in timp, eu am lucrări exterioare făcute cu ele, și sunt acceptabile ca preț. Le poți găsi și la Hornbach.

Și ar mai fi o soluție. Sa faci un șablon cu scrisul, îl pui pe perete, și apoi dai cu spray sau cu pensula.

Daca vrei sa iasă foarte frumos, îți pot face eu. Va fi ceva artistic.

| Rienmedire explică (pentru cristi202):

O sa caut pe cineva care se pricepe la grafitti in orasul meu

| cristi202 a răspuns (pentru Rienmedire):

Eu mă pricep la pictura decorativa (pe pereți). Poți vedea ce am făcut sau pot face (nu toate lucrările sunt ale mele) pe www.picturadecorativapepereti.blogspot.com
Și pot veni în orașul tău. Am avut lucrări în multe orașe din țară. Sunt un plimbăreț prin excelență :). Îmi place să plec de acasă. Daca mai am și un scop nobil, devine perfecta treaba.
De unde ești?

| cristi202 a răspuns (pentru Rienmedire):

Încă ceva: daca îmi dai o fotografie cu sura, îți pot face un proiect, si vezi cum va arăta. Nu îți place, pe calculator schimbările se fac ușor. Cînd ajung la punctul în care sa îți placă foarte mult, transpunem in realitate, cum va fi în proiect, așa va fi și pe șura. Am mai avut asemenea lucrări făcute așa.

| Rienmedire explică (pentru cristi202):

O sa fac cu grafitty, o sa chem pe cineva care se pricepe

| Rienmedire explică (pentru cristi202):

La ce pret ar ajunge ce vreau eu?

| cristi202 a răspuns (pentru Rienmedire):

150-200. Depinde și cît de mare e, căci intra mai multa culoare. Dar, cu privire la preț, putem ajunge la o înțelegere. Eu mă bucur că îmi dai posibilitatea de a o face. In ce oraș ești? Eu acum sunt in Timișoara.

| Rienmedire explică (pentru cristi202):

O sa te deranjeze cred si poate nu vei mai fi interesat dar eu sunt baiat, lasat o fata sa imi faca contul a pus si ea ceva intrebare si cam atat dar am ramas cu numele, eu sincer chiar as fi interesat de ce zici in viitor, daca vrei tinem legatura, imi lasi mesaj

| cristi202 a răspuns (pentru Rienmedire):

Mă deranja poate daca făceam bodypainting happy. Desigur că e mai interesant sa pictezi, ca bărbat, corpul unei fete/femei (am făcut și asta la viața mea happy ). Dar așa, pentru o pictură pe perete, nu contează sexul proprietarului. Nu zic că nu ar fi fost mai fain daca erai fata, împușcam trei iepuri dintr-un foc (făceam o pictură, vedeam un oraș, cunosteam o dama). Dar, cum sunt căsătorit, chiar nu contează asta.
Daca vrei, ținem legătura. Zi macar in ce oraș ești, că sunt curios happy

| Rienmedire explică (pentru cristi202):

Lasa-mi un nr de telefon

| darrio2007 a răspuns:

Cu ce te satisface asa ceva?

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Mai intai ai avea nevoie de un sablon, eventual facut de o firma de printari, pe autocolant.
Dupa care, eu as alege un material potrivit tencuielilor, cum ar fi praful de piatra sau un mozaic de pereti.
Pentru o aplicare usoara, foloseste o scula de aplicat calciu: https://www.bricolaj.ro/......dsh-445026

| Roger645 a răspuns:

E vreo 100-200 de lei un banner mare si te tine 5-10 ani.
Altfel eu as face un sablon cu creta si apoi as da cu lavabila galbena.