| anutza97 a întrebat:

azi la ora de romana ni s a pus o intrebare si nimeni nu a stiut sa raspunda iar eu vreau sa stiu care era raspunul.De ce s a opus Mara casatoriei dintre Persida si Natl...intrebarea fiind din Mara de I slavici.Sunt curiosa asa ca va rog s mi raspundeti cat mai repede... funda +vot

Răspuns Câştigător
| ioanas96 a răspuns:

Mara s-a opus casatoriei dintre Persida si Natl deoarece aceasta era in conflict cu Huber, nu credea ca Natl e potrivit pentru fiica sa si mai tarziu deoarece Natl era de o alta religie, iar copilul nu avea sa fie ortodox, ci catolic.