| ჯpLaNe a întrebat:

Buna TPU de ceva timp simt ceva pentru o fata si am incercat sa fac o poezie pentru ea vreau sa o public sa vedem daca este buna...
Astept niste raspunsuri...

Nu stiu cum sa ti-o spun... Fara sa am emotii...
Nu stiu cum sa fac sa te cuceresc...
Eu incerc a ma pregati sentimentele sa tii le dovedesc...
Dar totusi cred ca o sa-ti zic "Te iubesc!"
Esti fata visurilor mele... Te visez noapte cu noapte...
Esti nu mai tu in ganduriile mele, nu alt-cineva...
As vrea sa fii aici,aici langa mine.Dar nu se poate!
Pentru ca nu te simti bine.
Am multe sentimente pe care vreau sa tii le spun!
Dar sincer iti spun ca nu am curaj...
In fata ta sunt mic si necajit.
Dar totul trece repede cand tu pleci...
Gandul meu este doar la tine! Iubirea mea
Nu la alt-cineva!
De un an eu nu iti pot impartasi sentimentele pe care le simt fata de tine...
As vrea dar nu prea pot... Pentru ca fara tine,eu nu ma simt bine...
As vrea, a ne iubi sub cerul instelat, Doar noi doi singuri pentru totdeauna
Iubirea mea este ascunsa fata de tine...Nu am curajul sa-ti zic fata in fata
Decat prin POEZIE
Nu pot sa te mint nici sa iti zic adevaru-l
Asta sunt eu...
Am incercat a ma schimba pentru tine...
Si am vazut ca am reusit, pentru tine!
Nu stiu cum pot sa imi dezvalui fericirea pe care o simt fata de tine!
Fluturii in stomac cand iti vorbesc...
Asta sunt eu!
Nu te pot pierde dar nici nu te pot gasi...
Am incercat dar n-am putut
Sa te gasesc...

Si va rog fara jigniri daca este slaba...

14 răspunsuri:
| TheAce a răspuns:

Din pacate in mod evident acest poem nu este publicabil. Daca vine din suflet si fata raspunde la acest gen de romantism atunci desigur ca gestul e cel care primeaza si care conteaza pana la urma. Daca vei dori totusi sa te apuci de literatura atunci va trebui sa te straduiesti mult mai mult. Dincolo de piciorul metric care iti tot fuge in acest poem si de elementele de versificatie subrede, ai si niste probleme cu gramatica si cu ortoepia. Mai multa grija pe viitor. Iti sugerez sa corectezi macar poemul inainte de a i-l da (daca doresti sa faci pasul asta). In rest, te felicit pentru curaj.

| Exilee a răspuns:

Neah... asta este romantism ''de balta'':d
Slabutatongue.
Cand ma indragostesc de o fata, imi vine inspiratia lui Bacovia, si da am un limbaj expresiv in ceea ce priveste o declaratie/poezie de dragoste.
SI nu ma laud, dar daca vrei ti-as putea face eu ''un roman'' prin care, cu siguranta va fi impresionata o_O. Si nu glumescwinking.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
E frumoasă poezia, are sentimente.
Te pup!

| NuMaContrazice a răspuns:

Hmmm...e destul de buna, cati ani ai? Mai trebuie mici retusuri, nu este prea miscatoare, dar poate sunt eu mai "nesimtit" si nu simt prea multe din ce ai scris tu acolo, ai repetat de nu stiu cate ori niste lucruri care ar avea mai multa "savoare" daca le scrii o singura data, de exemplu scrie ceva despre ochii ei, despre parul ei, pune mai multe figuri de stil, o sa fie mult mai bine. Daca vrei da-ne niste detalii despre fata si poate te mai ajutam noi.

| Urpaniel a răspuns:

Nu, doamne nu, nici nu am citit-o, nu-i fă poezii amice, cine naiba face asta? O să pari disperat, fetelor nu le place.

| Soowhaat01 a răspuns:

Bună!

Poezia este destul de bună, mai ales dacă e compusă de tine big grin.

Dacă aș fi eu în locul fetei îți zic eu, m-aș simți flatată ca cineva să îmi scrie o poezie.

Sper că te-am ajutat.

Peace ^.^.

| alexa007 a răspuns:

Poezia e buna asa sa zic la continut, dar la modul de formare nu prea, dar oricum oricare-i fete i-ar placea sa primeasca o poezie

| mariukka a răspuns:

Frumoasa poezia imi place

| On3St4r a răspuns:

Fetele din ziua de azi nu mai sunt impresionate de chestii de genul. Dă-mi o scurtă descriere morală a fetei și te voi ajuta.

| ჯpLaNe explică (pentru On3St4r):

Ea este sincera directa timida si pasionala... darnica si buna la suflet...

| Exilee a răspuns (pentru ჯpLaNe):

Asa este ea in realitate:O, sau asa ai dori tu sa devina?laughing

| On3St4r a răspuns (pentru ჯpLaNe):

Dacă zici că este mai timidă cel mai bine ar fi să vorbești mai mult cu ea pe facebook sau pe mess, cel mai frumos ar fi să îi dai o poreclă drăguță. Când o vezi pe stradă neapărat o saluți. Să nu te grăbești niciodată cu pașii, mai bine mai târziu decât prea devreme, cu cât vorbiți mai mult cu ațât se atașează mai mult. Poate reușești să ieși afară cu ea și cu alți prieteni, să fi atent la tot ce spune și să îi iei mereu apărarea, să stai numai lângă ea. Hai să zicem după o lună așa când sunteți doar voi doi sărut=o pe obraz, vezi cum reacționează, dacă nu reacționează bine mai las-o ceva timp. În concluzie la început trebuie să fiți ca și cei mai buni prieteni, să îi câștigi încrederea. Personalitatea are cel mai important rol in cucerirea unei fete. In timp de baietii sunt interesati de o fata, in primul rand pentru aspectul exterior, fetele sunt adesea cucerite de o inima buna, un simt al umorului dezvoltat si o fire foarte optimista. Fiecare fata isi doreste sa intalneasca un baiat langa care sa se poata simti libera, sa poata fi ea insasi. Cu toate ca se spune ca fetele prefera mai mult baietii duri, nu este deloc asa, majoritatea fetelor lasandu-se cucerite de baietii care stiu sa le respecte si sa le alinte.
Daca esti un tip inteligent si muncitor, multumit de ceea ce faci, fetele vor putea avea incredere si se vor putea baza pe tine. Nici unei fete nu ii face placere sa aiba alaturi un partener slab, care nu are incredere in fortele proprii. O fata poate fi cucerita de un tip care este capabil sa aiba grija de el, deoarece numai asa poate avea grija de ea. Unele fete prefera tipul puternic, cu masa musculara bine definita, in timp ce altele prefera tipul de baiat cu parul lung sau chiar baietii slabi, cu trasaturi finute. Ideea este sa incerci sa cunosti mai bine fata pe care vrei sa o cuceresti pentru ati putea da seama daca esti tu cel cu care vrea sa-si petreaca timpul. Adopta stilul vestimentar care te caracterizeaza, parfumeaza-te si ai grija de aspectul tau exterior. Nu uita insa ca cel mai important lucru este sa te simti bine in pielea ta si sa ai incredere in tine! Fa-o sa se simta bine in compania ta. Scoate-o la un film si plateste tu biletele, cumpara-i flori, scrie un cantec pentru ea sau scoate-o la o plimbare intr-un cadru romantic. Incearca sa o cunosti mai bine, sa aflii ceea ce ii place pentru a putea avea lucruri in comun despre care sa discutati si pe care sa le faceti impreuna. Ai grija sa nu devi prea insistent, daca sunt lucruri despre care ei nu ii face placere sau considera ca nu este momentul sa discutati. Cunoaste-o treptat pentru a lasa loc misterului si pentru a o face sa para cea mai deosebita fata. Iesiti impreuna cu prietenele ei. Comporta-te natural, adopta o atitudine pozitiva si incearca sa castigi increderea acestora. O prietena inseamna foarte mult pentru o fata iar parerea acesteia are un rol foarte important pentru fata pe care tu vrei sa o cuceresti. Daca si acesteia ii lasi o impresie buna despre tine, atunci esti pe drumul cel bun. Fi foarte flexibil si ai incredere in tine! sper că te-am ajutat!

| Stefan2266 a răspuns:

Buna ziua! Iti voi spune ca mesajul este bun, dar mai lucreaza putin la rime. Dupa ce vei face asta, cred ca vei,, cuceri".

| Almost4Ever a răspuns:

Frumos, bravo "Eminescu +Creanga= tu happy