| CuzaFlory a întrebat:

Deci eu vreau sa devin actrita.Stiu ca nu e usor si trebuie sa muncesti mult pentru asta..si voi face.Dar, daca vrei sa fii actor iti trebuie neaparat liceu..adica daca ai doar 8 clase si faci o scoala de actorie, nu conteaza ..nu?

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Si cum ai de gand sa faci 8 clase cand sunt 10 obligatorii?

| Donsavas a răspuns:

Sunt 10 obligatorii si in curând se vor cere 12. Nu renunță la scoala! Situația financiară este foarte importanta si in viitor, actoria este nesigură.

| EneCristian a răspuns:

Ai nevoie de liceu cu bacul luat si apoi facultatea de arte si abia apoi poti fi actrita daca iti gasesti de munca. Intereseazate multe facultati cer un portofoliu in care trebuie sa dovedesti ce aptitudini ai ( piese de teatru jucate alte proiecte de acest gen) ajuta mult si daca optezi pentru liceul de arte iti va oferi o perspectiva din pacate nu poti sa te realizezi cu 8 clase mai ales ca actor.

| Claxon987 a răspuns:

E frumos sa visezi, dar atentie la asteptarile prea mari, trebuie sa existe o proportie in ceea ce poti obtine in mod rezonabil si ceea ce iti doresti. In alta ordine de idei, sa termini liceul a ajuns asa o mare provocare?