| BenjaminFranklin a întrebat:

Facultatea de litere are specializarea literatura universala ca tema de studiu? Adica, eu vreau sa merg la facultate si sa studiez numai literatra universala, nu sa merg sa studiez limba si literatura romana, cu cele doua parti: gramatica si literatura.

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

In oferta facultatii de litere Cluj apare, ca specializare principala, "literatura universala si comparata" iar ca specializare secundara, s-a putut opta intre o limba si literatura moderna sau limba ebraica--- vezi specializarile:http://admitere.ubbcluj.ro/ro/licenta/facultati/litere/