| Dutsa95 a întrebat:

Doresc sa urmez o facultate si nu stiu ce sa decid. Facultatea de Electronică, Telecomunicaţii şi Tehnologia Informaţiei Iaşi sau Facultatea de Litere cu specializarea Limba şi literatura română – Limba şi literatura modernă/ Literatura universală şi comparată?

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu ce treaba are sula cu prefectura. Sunt doua domenii diferite care pur si simplu nu se pupa!
Ciudate afinitati!

| unprietenaproape a răspuns:

Profesorii sunt intelectuali si sunt respectati, dar e alegerea ta.

| missandrab a răspuns:

Depinde ce iti doresti tu mai mult sa faci. La Asachi e pe profil tehnic, iar Literele se indreapta apoi mai mult spre catedra. Din punctul meu de vedere, e mai buna ETTI decat Litere, si sunt totodata doua facultati total diferite. Tu trebuie sa fii constienta unde vei face fata mai bine.

| Yryna_Yry_1994 a răspuns:

Ceea ce vrei tu