| BlackRose03 a întrebat:

Specializare A si B? Tocmai imi faceam dosarul pentru inscriere la Litere. Pe fisa de inscriere scrie la un moment dat "domeniul limba si literatura" si langa A si B. Stiu ca se refera la limbile pe care doresc sa le studiez. La A am pus romana si la B engleza. Doar ca mi s-a spus la secretariat ca trebuie sa pun specializarea la B? Am ales literatura universala si comparata ca specializare. Ce pun pana la urma la B? Romana sau lit. univ...(specializarea)?

Răspuns Câştigător
| Wr3nch a răspuns:

Daca ai ales comparata poti face o singura limba. Ori romana si compa, ori engleza si compa.