| Madu1209 a întrebat:

Vreau sa merg la facultatea de arte in Bucuresti, dar am nelamuriri si daca incerc sa caut pe net mai mult ma incurc.
-care sunt toate sectiile si ce presupune pe scurt fiecare?
-ce presupune admiterea pentru fiecare sectie?
-ce meserii pot urma dupa sectiile respective?

Răspuns Câştigător
| UnholySaint a răspuns:

Stiu vreo doi gaficieni (grafica publicitara/dtp) care au terminat facultatea de arte si nu o duc rau deloc.De asemenea daca chiar te pricepi poti sa ajungi si la o companie care face jocuri pc.
Nu te mai lua dupa toti astea care o tiu una si buna ca in tara nu poti sa faci nimic.

4 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Si dupa 4 ani o sa pui intrebare ca nu iti gasesti de munca si ca Romania e o tara de r****t. O fi, dar nici voi nu faceti alegeri bune stiind ca locuiti in Romania, deci eu nu ti-as recomanda sa pierzi 4 ani cu asa ceva, mai ales ca trebuie sa stai si vreo 8-10 ore pe zi deci nema job.

| Madu1209 explică (pentru Bondarel99):

N-ma cerut parerea personala a celor neinformati.Intrebarea era pentru cei ce au intrat la arte si stiu ca de acolo nu iesi doar pictor.

| Bondarel99 a răspuns (pentru Madu1209):

Crezi ca esti mai informata decat mine?
Vorbim dupa ce termini facultatea.
A fost un sfat sincer, nimic mai mult.

| NGheorghe a răspuns:

Atunci folosește un GPS.