| Adrian_Dinu_1997 a întrebat:

Am tot cautat pe net informatii despre o anumita chestie.
Eu vreau sa dau anul acesta la o facultate unde se face programare, M-am cam uitat la toate alegerile, sunt facultati si in Bucuresti, si in Iasi si prin alte parti.
In fine.
M-am uitat pe siteul facultati de matematica-informatica din cadrul Universitatii Bucuresti si nu inteleg, ce voi face daca voi merge acolo, mai multa programare? mai multa matematica. Si nu inteleg care e treaba cu sectiile: sectia de informatica, sectia de matematica-informatica. Care e treaba cu sectiile? Ce reprezinta ele? Dupa ce voi da admiterea la facultatea de matematica-informatica voi avea de ales intre aceste sectii, daca aleg de exemplu sectia de informatica voi invata chestii numai de programare in timp ce la matematica-informatica se presupune ca se face multa matematica si informatica?

2 răspunsuri:
| ALGator a răspuns:

Ideal ar fi dacă ai vedea programa fiecărei secții. Ei ar fi trebuit să aiba pe site o scurtă prezentare a fiecărei secții.
Vezi dacă pe site nu găsești un mail de contact al unui îndrumător pe care să-l întrebi (cel puțin așa e în alte părți).
Sper să primești un răspuns mai concret. Altfel poate există un forum studenți Iași. Succes!

| Doarof3 a răspuns:

Este un fel de jumi-juma.E și matematica și informatica.
Dar te sfătuiesc sa alegi facultatea din Iași.Am niște cunoștințe care au terminat acolo și au fost foarte multumiti.