| lary1399 a întrebat:

Sunt destul de buna la desen si cam la ceea ce inseamna creatie si imi place manga. M-am gandit intr-o zi ce as face daca as desena o manga si intre timp mi-au venit trei idei pentru trei manga diferite cu actiune diferita. Mie imi plac ideile astea si povestea o stiu, doar ca sunt usor retinuta la partea cu desenul. Am vazut cate detalii trebuie sa ai in calcul si cum trebuie sa orientezi cadranele si actiunea ca sa faci capitole de vreo 20 de pagini. Talentul meu la desen consta in mare parte in faptul ca pot desena aproape perfect cam tot ceea ce vad. As vrea sa-mi dati niste sfaturi despre cum ar trebui sa incep sa desenez si cam ce instrumente sa folosesc. Trebuie sa desenez pe coli A4, folosesc creioane normale sau mai speciale? Va rooooog! Am nevoie de sfaturi!

Răspuns Câştigător
| AOLEVRIC a răspuns:

Salut! Ar trebui sa cauti tutoriale pe youtube sa te invete cu sa `plasezi` totulwinking. Eu desenez in creion si folosesc coli A4, creioane 3B pentru portrete, 4B-5B pentru schite si contur, diferite umbre 6B, intuneric 8B si carbune. Pentru manga cred ca ar merge 2B. Bafta! happy

| lary1399 explică (pentru AOLEVRIC):

Mersi mult! Deci 2B ar fi cel mai potrivit pentru manga. Apreciez ajutorul!

| AOLEVRIC a răspuns (pentru lary1399):

Cu placere! happy