| izuca333 a întrebat:

vroiam sa intreb:cati dintre voi credeti ca ar fi bine sa revenim la monarhie?

Răspuns Câştigător
| CarmenR a răspuns:

Sincer incep si eu sa cred asta. Dar sa revenim la o monarhie constitutionala, nu totalitara. Uitati-va englezilor si spaniolilor ce bine le merge si acestea sunt numai 2 exemple.

5 răspunsuri:
April
| April a răspuns:

Ar fi foarte bine, mai ales ca multe din chetuielile statului cu prilejul alegerilor prezidentiale ar disparea, si multi "jurnalisti"mancatori de stim noi ce n-ar mai invenina lumea cu parerile lor "impartiale" dictate de vreun patron ce si-ar vedea interesele amenintate de unul sau altul dintre candidati!

| georgesur a răspuns:

Nu stiu citi,... dar eu unul, daca s-ar intimpla, as redeveni optimist!

| misu a răspuns:

Ar fi bine ca il injuram doar pe unul

| Nimeni_2549 a răspuns:

Ce fel de monarhie?

| Alex1510 a răspuns:

Cred ca ar fi un lucru bun, mai ales ca am fi singurul regat din estul Europei