| alexandru135 a întrebat:

Sunt student la istorie in anul I, pe lângă asta fac și modulul pedagogic. Vreau din anul 2 să mă inscriu și la arte și să fac și pedagogia. Intrebarea mea se refera in special la master pe care am înțeles de la o colega ca il poti face pe pedagogie și că după 2 ani am să pot preda atât istoria cat și artele. Vreau să știu dacă este adevărat sau nu. Funda celui mai bun răspuns!

1 răspuns:
| BroascaCuElice a răspuns:

La ubb?
Poti face cate mastere vrei si in ce domenii vrei atata timp cat ai studii superioare.Dar, privitor la sistemul Bologna, masterul se impune ca o continuare si o specializare in domeniul in care esti licentiat. Momentan este facultativ, dar pe viitor se va impune ca fiind obligatoriu pentru toata lumea, indiferent de durata studiilor de licenta si pentru a avea o anume sau mai multe specializari.