| Xemnas a întrebat:

Care a fost cartea voastra favorita din seria Harry Potter?

6 răspunsuri:
| lovegirl15 a răspuns:

Sincer,cel mai mult mi-au placut primele 4, hai sa zic primele 5 volume.Mi s-au parut mai pline de aventura decat ultimele 2.In ultimele 2 carti ni s-a prezentat un Harry Potter mult mai matur, cu ganduri si sentimente mai mature.In primele 5, Harry Potter era acel baietel istet, nazdravan, care intra mereu in belele si intamplari pline de peripetii.Si cartea a-7-a pot spune ca mi-a placut,deoarece ca in orice carte citita, finalul surprinde biruinta binelui si infrangerea personajului negativ. Odata cu ultima carte s-a terminat colectia de carti pe care am citit-o cu foarte mare drag, iar cu aparitia partii a-2-a a filmului HP si Talismanele Mortii s-a incheiat nebunia unei intregi generatii.
Oricum, indiferent de care carte mi-a placut cel mai mult, pot spune doar ca intreaga colectie mi-a deschis apetitul pentru lectura si o recomand tuturor celor pasionati de carte si literatura.

| DarQueen a răspuns:

Prințul semipur(cartea a 6 a)

| unknownn a răspuns:

Primele 4, restul m-au dezamagit profund si regret ca le-am citit.

| Auras95 a răspuns:

Harry potter si talismanele mortii...dar mai sunttongue

| Auras95 a răspuns:

Poicel mai mult mi-a placut Harry Potter si talismanele mortii...dar pana la urma toate sunt taritongue

| Auras95 a răspuns:

Pai cel mai mult mi-a placut Harry Potter si talismanele mortii...dar pana la urma toate sunt taritongue