| Qudrimensional_Anna_1997 a întrebat:

Pt ce varsta este destinata cartea Harry Potter(toata seria)funda!

Răspuns Câştigător
| SameMistake a răspuns:

Varsta adolescentei. Depinde si de cat de dezvoltat psihic este cel care o citeste. Eu as recomanda-o de undeva de pe la 13-14 ani, dar am cunoscut copii de o varsta mai mica ce s-au apucat de citit Harry Potter. Daca esti pasionat de asa ceva cu adevarat, sau iti place, poti sa ai si 11 ani. Repet, depinde si de psihicul copilului. Sunt persoane care se dezvolta de la 14 ani in sus, altele care sunt foarte dezvoltate psihic deja la acea varsta.

6 răspunsuri:
| kattya96 a răspuns:

Mie nu imi placea deloc sa citesc. La 14 ani m-am dus la biblioteca cu o prietena sa-mi iau o carte pentru scoala insa nu o avea. Si mama imi spusese ca trebuie sa citesc. Nu stiam ce sa-mi iau dar prietena mea mi-a zis de Harry Potter. Prima data credeam ca Harry este un spiridus sau ceva si cand am vazut o secventa dintr-un film mi s-a parut o ciudatenie, dar in fine am luat-o.
Deci vreau sa-ti spun ca in viata mea nu mi-a placut o carte mai mult ca asta. Se duceau paginile de zici ca eram un robot. Mi-a parut atat de rau cand s-a terminat.
Deci eu am citit-o la 14 ani, prietena mea la vreo 12... chiar nu conteaza. Dar ce e aia copilarie fara Harry Potter?
Serios trebuie sa o citesti love struck.

| Gentiana a răspuns:

11-12 ani ca sa poti sa intelegeti ceva din ce scrie acololaughing

| Ebsghjs a răspuns:

Dacă ştii să citeşti e destinată ţie!

| JustAnotherUser a răspuns:

Cam de la 10-11 ani in sus happy Dar e mai usor daca il citesti pe la 12 happy Sper ca te-am ajutat >big grin

| TInger a răspuns:

50 de ani