| andrei a întrebat:

Dupa parerea voastra care este cea mai buna carte din seria "Harry Potter"? Dar film?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Toate au avut rolul lor. Dar, normal, ca ultima e cea mai incitanta din serie. Film...tot ultimul, doar a iesit prea bine. Dar filmele mele de suflet sunt primele 2 din serie. Era inceputul, stii...nu se uita asta. Totusi, ultimul e cel mai bun. Cam din orice punct de vedere mereu ultimul film lansat a fost cel mai bun. Mai ales cu partea 2 din al 7-lea, unde chiar n-ai cuvinte. E prea epic!

2 răspunsuri:
| AG a răspuns:

Mi-a placut ultima carte foarte mult. E foarte matura si dramatica. Iar film, cred ca 5: Ordinul Phoenix. Desi toate cartile si filmele sunt superbehappy

| Mikii a răspuns:

Cea mai buna carte? Bineinteles ca ultima. A fost asa de. aventuroasa, incitanta. Parca te face sa iti doresti sa fi acolo, impreuna cu cei 3, sa faci vraji alaturi de ei. Sa faci pur si simplu parte din carte. Dar, pe mine m`au fascinat toate.Sa nu uitam pe prima carte, care ne-a introdus intr-o lume fantastica, si ne-a facut sa luam un creion pe post de bagheta, si sa spunem diverse " vraji " asa cum spun si vrajitorii nostri.

Cel mai bun film? Tot ultimul, aman2 partiile au fost geniale! Am trait atatea momente de suspans. Eu as vrea sa nu se termine aici. Cu Harry Potter am crescut. Cu vraji precum : Bombarda, Alohamora.