| dinusinziana a întrebat:

Care a fost prima arta din lume? Eu m-am gandit la pictura murala din paleolitic, dar as vrea sa stiu si parerile voastre. happy

4 răspunsuri:
| ButterflyWings a răspuns:

Din tot ceea ce realizezi poti face arta, din orice obiect si in orice meserie. Daca te referi la picturile rupestre de acum 50000 de ani si cele din Franta de acum 30000 de ani, desigur sunt realizari remarcabile. Ar mai fi putut fi si ceva arta muzicala dar nu ne-au ramas normal nici o dovada

| lol1232 a răspuns:

Păi prima kung fu care este la artele martiale dar dupa acea
taijutsu
ninjutsu
genjutsu
bloodline

Răspuns utilizator avertizat
| anonul a răspuns:

Artele martiale, kung fu a fost prima, dupa cred ca ninjutsu, si mai ceva straight face