| wibidi a întrebat:

Care sunt dupa parerea voastra minunile lumii moderne? argumentati raspunsul :*

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Noile trailere care au aparut la vanzare mai ales MAN DAF si Scania, apoi fabricile care produc vehicule in masa robotizate si controlatewinking

| Crisu_7532 a răspuns:

Eu prin "minunile lumii moderne" nu inteleg tampenii gen termopane, tampoane sau alte aberatii cum s-a zis pe aici. cele 7 minuni ale lumii antice sunt cladiri si constructii, asa ca minunile lumii moderne ar trebui sa fie cam acelasi lucru. deci, here goes:
1. Burj Khalifa
2. Institutul Smithsonian
3. Centrul Spatial Kennedy
4. Podul Golden Gate
5. Superdomul din Louisiana
multe, multe altele.

| Sinedd a răspuns:

Ca oamenii nu mai cred in Dumnezeu, simplu nici nu mai vreau sa argumentez!
Asta e cea mai importanta minune a lumii moderne.

| Sinedd a răspuns:

2. termopanele. nu mai intra frigul in casa.
5. tampoanele, absorbantele.
Asta-i minunea lumii moderne?! rolling on the floor) laughing

| Sinedd a răspuns:

Da, inteleg asta. Dar nu este o minune, e ceva fascinant dar nu minune!

| blonda_6663 a răspuns:

1.internetul...faciliteaza o gramada de chestii, afli informatiile mai usor, afli mai simplu daca X are gagica big grin etc
2. termopanele. nu mai intra frigul in casa.
3. vaccinurile (astea-s mai demult, dar intra tot la lumea moderna), celulele stem (am auzit ca ie da bine)
4. tehnologia in general. numa' bani sa ai
5. tampoanele, absorbantele. big grin

| blonda_6663 a răspuns:

Da. pai fara termopane intra frigul rau de tot.
iar tampoanele si absorbantele...pe vremea bunicii nu existau.tongue nu vreau sa imi inchipui ce rau era fara ele