| alexandruth a întrebat:

Cat m-ar costa sa public o carte, adica un roman scris de mine la o editura?

Răspuns Câştigător
| metha0xphore a răspuns:

Trebuie sa fie si buna cartea. Plus ca ai nevoie si de sponsori daca stai prost cu finantele. Nu iti pot spune o suma exacta dar stiu ca si eu am vrut asta dar am renuntat la idee. Prea multa bataie de cap pentru nimic.

3 răspunsuri:
| PangeeaRogvaiv a răspuns:

Buna!
Depinde de numarul de volume, tiraj, optiunea pentru formatul cartii, coperta, numarul de pagini al cartii, asta daca vrei sa publici si manuscrisul ti se accepta la o editura particulara.

| Nastia a răspuns:

Vreo 300lei este nr ala-isbn. apoi te duci cu manuscrisul la o editura, daca le place ti-o publica.

| rosettethedesignerofthemasterpieces a răspuns:

Stiu pe cineva care vrea sa publice a caret si i s-au cerut in jur de 4000 de lei, dar sep are ca a putut obtine a sponsorizare partiala de la o editura cred, dra nu sunt sigura. Oricum iti trebuie destui bani si cartea trebuie sa fie buna ca sa ti se mai faca reduceri