| NicoL1999 a întrebat:

Ce as putea sa desenez ca sa exprime simbolic suferinta si teama de moarte?
Astept sugestii.
Mersi anticipat.

Răspuns Câştigător
| milkie a răspuns:

Anemonele reprezintă speranța sfârșită și sentimentul de a fi părăsit. Deci, ai putea să desenezi o persoană zăcând pe jos cu un buchet de anemone în mână.

3 răspunsuri:
| Aberdeen a răspuns:

Http://s-media-cache-ak0.pinimg.com/......86abf6.jpg
Mie mi-a plăcut foarte mult ideea aceasta cu mâna și cu ochiul, dar ar trebui să mai adaugi ceva care să simbolizeze cu adevărat suferința. Poate să arcuiești pleoapa, ca să pară mai tristă și să adaugi câteva lacrimi.
Ți-am dat o sugestie, poate te ajută.