| VictorJulien a întrebat:

Ce cărți ați mai citit în ultima perioadă? Ce cărți v-au plăcut cel mai mult?

8 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Afaceri cu viteza gândului de Bill Gates.
Orășelul de Heinrich Mann.

| aXy99 a răspuns:

Metamorfoza de Franz Kafka.
Tratat de Drept Succesoral vol. 1.
Curs de Drept Penal. Partea speciala II.

| VictorJulien explică (pentru aXy99):

N-am citit Franz Kafka până acum, am ascultat "Castelul" într-un format audio pe Youtube.

| anonim_4396 a răspuns (pentru VictorJulien):

Citeste Scrisoare catre tata. Foarte bine scrisa de Kafka. E autorul meu preferat alaturi de Dostoievski.
Ultima mea carte citita a fost Pollyanna, de Eleanor Porter.
Iti mai recomand Confesiuni, scrisa de Rousseau. O gasesti la anticariat pe net in 3 volume.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am citit Transformarea(trilogia) de Justin Cronin, daca n ai citit o sau n ai auzit de ea, ai incredere in mine si incearc o, mie imi place mult genul asta thriller, si asta cuprinde de toate, pe scurt, e vorba despre un viitor postapocaliptic datorat unui experiment esuat
Pare cam banal, insa e destul de interesanta cartea, in majoritatea cartilor, se dezvolta o tensiune ce explodeaza la final, insa in cartea asta o gasesti peste tot, nici nu te asteptihappy
E o carte foarte buna, si mie mi-a fost recomandata tot pe TPU, merita incercata

| mystery1girls a răspuns:

Hei,

Aici găsești cam ce citesc eu: https://sangesitrandafiri.wordpress.com

Blogul nu este al meu, dar cititnd rcenziile de aici îmi cumpăr sau nu o carte.

| Drkurt01 a răspuns:

Parfumul de Patrick Suskind - am citit-o de 2 ori
Acum citesc Demoni de Dostoievski - orice citesti de Dostoievski e bun.
Humankind de Rutger Bregman daca vrei ceva de actualitate
Strainul de Albert Camus mi-a mai placut

| AnyArt a răspuns:

Am citit "Pacienta tăcută", o carte superba!