| danonino girl a întrebat:

Ce carti interesante ati citit? ziceti-mi si mie niste carti

Răspuns Câştigător
Anna
| Anna a răspuns:

-Doamne, schimba-mi atitudinea pana nu e prea tarziu-James MacDonald
-Lupta fiecarei fete-Josh McDowell
-Eu, femeia(revelatii despre tainele sufletului feminin)-John& Stasi Eldredge

19 răspunsuri:
April
| April a răspuns:

O carte foarte antrenanta la lectura este 'Barbati care urasc femeile'-de Stieg Larsson.Despre aceasta carte Pascal Bruckner spunea ca este:"... unul dintre rarele romane politiste care m-au facut sa ma trezesc in miezul noptii pentru a continua lectura."

| kh1ss a răspuns:

P. s. i love you - cecelia ahern
prietenul nevazut - cecelia ahern
suflete pereche - cecelia ahern
leandrul alb - janet fitch
poveste de iubire - regis jauffret
sunt aiurita si se ia- caprice crane

| baba a răspuns:

Recomand Irvin D. Yalom - Minciuni pe canapea.
Nu am citit-o însă e prima pe care o iau la mână când am timp. Se anunţă a fi bestială precum au fost toate cărţile lui Irvin. Cartea e nouă, a fost publicată în Ro. la începutul lunii, dacă nu mă înşel. În rest zi şi tu ce cărţi ţi-au plăcut să-ţi putem sugera chestii asemănătoare!

| macarale a răspuns:

Sugestii exista. ne-ar ajuta intai sa stim cam ce preferinte ai tu si eventual ce varsta ai

andrei makine - femeia care astepta; testamentul fracez(nu am citit-o inca, dar urmeaza)
jose saramago - eseu despre orbire

acum citesc fumiko enchi - mastile

| DenissaDeea a răspuns:

Shogun(James klavell)
Winetou(karl May)
Ultimul mohican(F.Cooper)
Tai Pan(James Clavell)
Scriitori:Sandra braun, Jules Verne, Alexandre Dumas,

| claudiarebecca a răspuns:

Recent am citit 1984 de george orwell, insula din ziua de ieri si pendulul lui foucault de umberto eco. profunde toate trei

| Vyio a răspuns:

Incearcă să citeşti cărţile lui Mircea Eliade. Îţi recomand Domnişoara Christina, Huliganii, Izabel şi apele diavolului, Maitrey şi alte asemenea.

Mie mi-a plăcut foarte mult Casa Spiritelor a lui Isabel Allende. E foarte bună!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Colt Alb, e o carte foarte interesanta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Magie din seria septimus heap super faina:d

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vernika se hotaraste sa moara. e fff interesanta cartea. am stat si am citit si nu imi mai venea sa ma mai despart de ealove struck

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Desi am doar am 11 ani, am citit Sherlok Holmes si inventia lui hugo cabret si acum ma plictisesc. Voi ce carte miat-i recomanda?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie mi-a placut fff mult :
-veronika se hotaraste sa moara
-invitatzie la vals day dreaming

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am 12 ani... ce imi recomandati sa citesc?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Violul de sanda brown

\

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Noaptea patriarhului O suta de ani de singuratate de Gabriel Garsia Marchez

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am citit colectia,, Amurg,, si mi s-a parut destul de interesanta si draguta... Filmul nu se compara cu cartea...cartea e mult mai interesanta si captivanta

| Adorable3 a răspuns:

Unsprezece minute-Paulo coelho

De veghe in lanul de secara-J. D Salinger

| melisa a răspuns:

Cartile lui liviu rebreanu incearca daca nu ai citit

| Csp_Anna_1994 a răspuns:

Daca chiar vrei o carte buna, sincer iti recomand sa citesti Răscumpărată prin iubire de Francine Riverse
nu sunt o fana a cititului dar cartea asta am stat treaza nopți ca sa o citesc, sincer chiar merita citita! nu cred ca ai sa o gasesti pe la biblioteci, dar incearca totusi,
ti'as spune despre ce e vorba in carte dar crede-ma e mult mai bine daca incepi sa o citești fără sa ai vreo idee despre ce e vorba, suspansu e mai marewinking