| Sergiuu a întrebat:

Ce carti v-au marcat, v-au facut sa priviti viata cu alti ochi? Argumentati!

10 răspunsuri:
| a1doru a răspuns:

Abecedarul.pentru ca este cel care iti permite, apoi, accesul la informatie.rolling on the floor

Răspuns utilizator avertizat
| stpu a răspuns:

Mafia: Judecatorul si oamenii de onoare, de Giovanni Falcone.
M-a ajutat sa inteleg ce este mafia, cum functioneaza si tot ce presupune aceasta: de la cei mai saraci oameni, pana la cei mai bogati dintr-un stat.

| vampyremisa a răspuns:

Codul lui da vinci pentru ca am aflat multe, 12 ani cu hitler, pentru ca ii descria deciziile si unele ganduri, comportamente

| rock231girl a răspuns:

Cartea care m-a marcat cel mai mult a fost:,, De veghe in lanul de secara'' nu mai stiu exact autorul dar o gasesti pe net.E o carte care iti arata ca poti sa fi cum vrei tu fara sa iti pese ce zic altii.

| felixbbimage a răspuns:

Stiu ca e un autor controversat dar am simtit un fior de mandrie, asemanator cu cel pe care-l simt englezii cand citesc 007 al lui Fleming, cand citeam cartile lui Pavel Corut.L-am cunoscut si personal si asta, alaturi de cartile lui, m-a marcat profund.Pacat ca nu mai este popularizat.

| armanu a răspuns:

Biblia, mi-am dat seama, ca daca nu traiesc o viata dupa voia lui Dumnezeu, nu voi ajunge in rai.

| Scarpinici a răspuns:

Sincer, cartile care pe mine m-au marcat sunt ale Agathei Christie. Iti recomand pentru inceput "10 negrii mititei" si "Triunghiul Etern". Cata inteligenta si viziune asupra tot ceea ce se intampla in jur poti regasi, ai impresia ca e ireal. Cu cata logica si calm Poirot dezleaga fiecare fapta pornind de la cele mai nesemnificative detalii. Chiar te ajuta sa iti dezvolti gandirea si ai ce invata. Personal, m-a ajutat sa privesc altfel viata dupa ce am citit cateva volume. Iti urez succes si astept sa-mi spui parerea.

| ThWeY a răspuns:

"Jocurile foamei" pentru ca am realizat cat de greu traiesc alti oameni si mi-am dat seama ca trebuie sa te multumesti cu ce ai si sa te gandesti ca putea fi si mai rauwinking

| marisha96 a răspuns:

Cel mai milt mi-a placut ''Cele doua Diane'' (m-a impresionat foarte mult)