| Diav0la a întrebat:

Ce carti v-au marcat in mod placut existenta?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu ce vrei de fapt cu intrebarea asta dar din cite am citit am putut sa-mi dau seama ca toate cartile au ceva care marcheaza, cel putin pentru mine.

9 răspunsuri:
| Flav a răspuns:

Viata pe un peron - Octavian Paler

cami
| cami a răspuns:

Suflete tari de Camil Petrescu.

Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

Shamtaram- Gregory David Roberts
Dragostea dureaza 3 ani- F. Beigbeder

Janina
| Janina a răspuns:

Anotimpurile adolescentei de doina iovanel spineanu
si ciresarii de C. Chirita

| Diav0la explică:

Marturisesc ca l-am savurat pe Emil Cioran - "Amurgul Gandurilor", l-am gustat pe Pavel Corut (tot ce a scris e delicios ), m-a incantat Tadeusz Dolega Mostowicz - "Vraciul", m-a corupt la placerea de a citi Gabriel Garcia Marquez - "Dragoste in vremea holerei", m-a infiorat prin geniul literaturii horror John Saul ale carui carti odata incepute nu le puteam lasa din mana ...lista e imensa. Inca mai am momente cand imi cumpar cate o carte, ajung acasa in coltul meu pe fotoliu unde am o cafea, un suc, scrumiera si tigarile ...si ma cufund in lectura. Nimic, absolut nimic, nu se compara cu mirosul proaspat de tus al unei carti noi ...Invatati-va copiii sa citeasca... e singura avere pe care nimeni nu le-o va putea rapi...

| marria a răspuns:

Singur pe lume-Hector Malot. e cartea copilariei mele
si mai apoi Crima si pedeapsa si Fratii Karamazov, ambele de Dostoievski.2 carti absolut geniale!

| pisi dy a răspuns:

"Arta conversatiei " de Ileana Vulpescu. Cauta-o, se gaseste.Vine si targul de carte, daca esti prin Bucuresti pe 17-21 iunie ...sigur gasesti carti bune.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Love story-Erich Seagal, multe de la John Saul, povestile lui Ispirescu, Moara cu noroc...

| fya a răspuns:

Mara si Ion