| anonim_4396 a întrebat:

Ce opere contin monolog adresat sau interior?

Răspuns Câştigător
| NobodyCaresDotCom a răspuns:

Pastelurile si operele lirice. Exemple:''Iarna'' de Vasile Alecsandri(pastel),''Mama'' de Nicolae Labis...happySper ca te-a ajutat

4 răspunsuri:
| diavolitadulce a răspuns:

Nu stiu, sunt clasa a 8a

| NeverBackDown2000 a răspuns (pentru diavolitadulce):

Mah pentru ce postezi daca habar nai cei cu tine? macar nu mai consuma banda de internet aiurea

| diavolitadulce a răspuns (pentru NeverBackDown2000):

Nu te supara dar vad ca tu esti cel ce nu are habar de el. am postat acel raspuns doar ca sa fac puncte. oricum nu poti spune ca nu stiu ce e cu mine, pentru ca eu sunt o eleva premianta care a umblat prin lume si ai grija sa nu imi dau eu drumul la tupeu ca nu o sa iti placa ce iese

| loredanicu a răspuns:

Cel mai delicios monolog interior peste care-am dat: "Parfum" Patrick Süskind, personajul Baldini.