| umbrax a întrebat:

Ce parere aveti despre arta japoneza?

Răspuns Câştigător
| AnimeChu a răspuns:

Depinde ce artă. Japonezii au totul cu o artă. Până şi scrisul e un adevărat chin pentru noi, dacă e să ne gândim aşa.
Dacă te referi la arta plastică, pot să spun că e fascinantă şi mai ales modul în care a evoluat de-a lungul timpului.
Arta vorbirii... Păi japonezii au avut întotdeauna tangenţe cu poezia *se pune destul de mult accent pe asta în cartea Shogun* şi sunt cărţi chiar bune scrise de japonezi.
Artele marţiale şi restul... Păi nu prea sunt eu cu sportul sau bătăile, dar recunosc că e minunat şi nu e deloc uşor.

| umbrax explică (pentru AnimeChu):

Nu conteaza toata arta japoneza

| AnimeChu a răspuns (pentru umbrax):

Mai sus răspunsul meu : ) Daaar, Japonia a fost mereu o ţară care m-a fascinat şi am început prima oară să fac contact cu lumea asta nouă şi misterioasă prin clasa I, când am început să mă uit la anime-uri. Şi da, tot anime-urile sunt preferatele mele, din tooooată arta japoneză laughing Şi manga xD

5 răspunsuri:
| Sἶrenἶa a răspuns:

E interesanta.
Mai ales artele martiale (karate- care il si practic).
De mult timp tot vreau sa fac o excursie in Japonia da`...

| a răspuns:

Mi se pare foarte interesanta. japonia are o cultura care merita studiata...
si eu vreau sa incep practic karate de la vara si sa continui cu invatatul limbii japoneze ca sa ma descurc in caz ca ajung pe acolo

| SmoKeM a răspuns:

Destul de faina