| SaintOcea a întrebat:

Ce părere aveţi despre George Carlin unul dintre cei mai buni comedianţi din lume?

Răspuns Câştigător
| dr0wn a răspuns:

El ramane in istorie.

E unul dintre zei stand-up comedy-ului printre Bill Hicks si altii.

Logica de fier, inteligenta rara, razi de te...usurezi si totusi realizezi ca are dreptate totala.

R.I.P George Carlin happy

\m/

5 răspunsuri:
| TheAce a răspuns:

George Carlin e recunoscut azi ca fiind cel mai mare stand-up comedian din istorie. Stand-up-urile sale sarcastice si ironice la adresa bisericii si religiei raman unice. Desi cei mai multi l-au considerat ateu, Carlin a fost un tip credincios, fidel credintei sale care nu satiriza pe Dumnezeu ci Dumnezeul promovat atat de des in ziua de azi de religia crestina si biserica. Vezi clasicul ''religion is bullshit'' si citatul superb referiot r la Dumnezeu ''But he loves you. And needs MONEY''.

| Alien a răspuns:

Nu am mai auzit de el!

| Lecabel a răspuns:

RIP

Ma bucur sa vad ca si altii il iubesc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

''He's down there now... screaming up at us.''

Răspuns utilizator avertizat