| RobertG101 a întrebat:

Ce parere aveti despre faimosul citat al lui George Carlin despre politica in general (tradus de mine in romana): "Politicienii sunt pusi in fata pentru a da impreisa ca ai libertate de alegere. Nu aveti! Voi nu aveti nicio alegere, aveti stapani, ii apartineti!"?

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primul rand e "le apartineti".

In al doilea rand nici ei nu prea au libertate de alegere, pentru ca sunt manipulati de mai sus. Dar lasand asta la o parte, citatul este cat se poate de adevarat. Mafia de la nivelul ala fac ca orice rezultat ales prin vot democratic sa duca in acelasi loc. E trist, dar cam asa stau lucrurile.