| blackkrose a întrebat:

Ce parere aveti despre rock?

Răspuns Câştigător
| ssay211 a răspuns:

Ascult rock cant rock traiesc rock
gen preferat?thinking toate insa axa principala black metal. desi lucrez in zona asta nu consider neaparat ceva satanism nu prea am tangente cu ideile astea. ce sa zic rockul este intr-adevar un fenomen mondial mult mai avansat decat hip hopul american, manelele, mel africane-ca au acelasi lucru in comun- si vorba e ca nu mor caii cand vor cainii:p rockul este un mod de afirmare. rockul este compus in mare parte de tineri.inseamna tinerete, forta, adrenalina, tentatia fructului oprit chiar...
nu putem sa zicem numai rock e bun.intr-adevar sunt si rockeri cu marijuana dupa ei sau excesivi la bautura poate prea mult libertinaj sexual decat era cazul, pe la cimitire rupand cruci... lasand la o parte prostia babelor care privesc urat orice rockerita mai freeky sau orice baiat cu parul mai lungut mai sunt si zone din rock cu specimene din acelea hypnotized
aa si cei rockeri de pe aici faceti doua lucruri va implor: ajutatii si indepartati pustanii teribilisti de curentul ala distrugator emoid si mai apoi distrugeti-l de tot

52 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si mie imi plac unele trupe rock de genul nightwish.nu pot sa zic faptul ca sunt rockeritza inraita. parerea mea este ca nu toti rockerii(itzele)sunt la fel. poti intalnii unii cu care te poti intelege si cu care poti purta o conversatie.nu vreau sa jignesc pe nimeni dar de exemplu cu niste manelari nu poti discuta mare lucruwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deutsa daca nu stii ce ins rock, nu mai comm draga mea...prietenul meu este rocker si crede-ma ca asta nu ins ca e satanist, ba dimpotriva, si acum asc si eu rock si asta nu ma schimba, ma ajuta f mult sa ma calmez.si crede-ma ca rockerii sunt mult mai cilivizatzi dect manelistii.nu am nimic cu ei ca mai asc si eu manele.ask orice gen de muzica. dar nu sunt ca rockerii.asta nu ins ca daca o persoaqna asc rock este neaparat satanist.si prietenii tai de zici ca dupa ce au inceput sa asc rock nu te mai bagau in seama, chiar va si ignoratzi, nu era din cauza rock-ului, era din cauza ca uh nu erai de aceeasi parere cu genul acesta de muzica si de aceea au decis sa te ignore...mai informeaza-te inainte sa dai cu presupusulwinking

| rockstar_8594 a răspuns:

Deutsa.rock-ul nu inseamna satanismlaughing. nu mai citi p nett ca nu e adevarat, prietenul meu este rocker si asta nu inseamna ca e satanistlaughing, daca tie nu iti place genul asta de muzica, nu asculta dar nici sa nu mai comentezi...pana acum ceva vreme nu asc asa des rock, si nici nu comentam pe baza lui, insa acum cand asc rock ma calmez, nu devin satanistalaughing)...si prietenii cu care ai zis ca te intzelegeai si pana la urma te-au ignorat, probabil ca din cauza ca parerea ta despre rock este una proasta si o mai si exprimai in fata lor, i-a deranjat si de aceea au decis sa te ignore.si crede-ma ca rockerii sunt mult mai diferiti dect manelistii si au un comportament total diferit, cu toate ca si eu mai asc manele cateodata, ca tot muzica este, numai ca este foarte diferita.si daca tie nu iti place rock-ul si nu suportzi rockerii, nu mai vb ptk nici tu nu stii daca este sau nu adevarat ceea ce afirmiwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce sa spun rockul e cel mai tare gen de muzicaa si cei care nu ascultati rock nu stiti ce pierdetiwinking dar asta e sa-u mai nascut si manelisti si rapperi care numa injura si cu sen si fara sens macar rockeri stau si isi vad de treaba si sunt mult mai populari decat oricinealticineva asa ca daca nu esti cu genul rock poti pleca.Si apropo rockul nu este satanism happy doar "desteptii" zic asta happy

| BlackSoul a răspuns:

Pentru deutsa sau cum o cheama:fata mea am 13 ani! Nu stiu cati ai tu dar vad ca nu te duce mintea nici cat un gandac! Nu stii sa
orotgrafiezi corect+ca ai niste idei tare tampite. Povestea incepe cam asa:"Am fost odata rockarita si blah blah blah... m`am facut satanista si blah blah blah... mi-am facut prieteni care asculta rock.aia alti satanisti "si etc etc(mai cititi si voi ca mi lene sa
reproduc niste cacaturi). Bai frate(scuzati expresia), cum poti sa-mi spui ca te-ai lasat de rock?thinking Deutsa am 13 ani, dar gandesc mai bine decat tine.Rock-ul,asa cum s-a mai spus, nu il asculti ca sa fii "cool","smecher" sau ca ii "la moda" si tii rusine cu ce esti.Ascult si eu:Led Zeppelin, Rammstein, Nightwish, Tarja, Metallica, The Beatles, Kiss, Guns'n'Roses, Sonata Arctica:X:X, Trooper, AC/DC,
Bruce Dickinson, Eagles, Europe, Kansas, Muse, Paramore, Pink
Floyd, Santana, Truda, Whitesnake, Iris, Compact etc etc.Rock-ul/Metal-ul se simte.Deci lasa-te de "meserie"ca nu-i de tine! Daca nu reusesti sa il intelegi ii foarte grav! Cu stima si respect (deutsa draga mea, sa nu iei cu suparare tot ce spun eu, ii doar un sfat) Andreea!\m/\m/\m/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Rockul nu inseamna satanism! eu am 10 ani si sunt un mare fan al rockului (genuri dinacestea grele cum ar fi metal si dinacestea mai sadice), asta inseamna ca sunt satanist? eu nu cred! cine spune ca Rock=Satana este chiar un mare prost...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai eu nu prea am ce zice decat ca este ceva uimitor si frumos

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Auzi acolo cica satanism... Blink 182 is foarte satanisti...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

''Andreea '' rock-sadic straight face ( si eu sunt rocker da ascult Maron 5 LinkinPark Skillet si altele da nu ''rock-sadic''' se vede ca tu asculti rock doar ca sa te crezi tu ca esti tare dar sincer prin rock nu te face nimeni tare sau mare. EU ascult rock da nu ma duc pe strada si stric ''rock'on'' sau ceva de genu m-am saturat de ''retardati '' astea care strica imaginea rockului classic(toata parerea mea)(cei ''clasici'') sper sa ma intelegeti. si mai ceva. ROckul este ceva ce simti ( si pentru manelisti. rockul nu inseamna numai sa ''chinui microfonu'' zbierand ok. multumesc.

| MidNight_4619 a răspuns:

Stiu ca multa lume crede ca rocku e intr-un fel echivalent cu satana ceea ce nu este nici macar 1% adevarat.Si ca toti rockeri sunt drogati, betivi, ciudati, imbracati foarte ciudat[dupa parerea mea original]. Rockul este un gen de muzica care te inspira, iti incearca limitele, te face sa vrei sa poti face mai mult.Este adevarat ca unele trupe vorbesc de venerarea Satanei si cum sa omori oameni dar eu cred ca oamenii aceastia nu au inteles de fapt semnificatia rockului. Un om cat de cat cult nu va asculta manele.De ce? Pt ca manelele te conduc spre inferioritate, nu te ajuta sa progresezi, sa-ti doresti mai mult de la viata.Si revenind la faza cu rockul si satanismul.Acum doua zile m-am decis sa aflu mai multe despre asa zis numitul 'satanism' si am vazut de fapt ca satanismul nu este tocmai ceea ce credeam eu.Se refera la autocunoastere, sa crezi in tine, in fortele tale.Eu ma asteptam sa scrie ca fac ritualuri si ca omoara oameni.Sunt unii care fac si de astea dar ei nu au inteles cu adevarat ceea ce inseamna sa fii satanist.Pt ca orice religie vrea ca tu sa fii supus altcuiva si pentru asta apeleaza la umilinta, o lista cu pacate si nu stiu cate lucruri.Pe cand, in satanism, trebuie sa-ti asculti sufletul si sa faci cum crezi tu ca e mai bine pentru viata ta si pentru tine ca persoana.Rockul il asculta doar persoanele care vor sa evolueze cumva in viata, doar cele care inteleg cu adevarat semnificatia rockului.
stiu ca m-am cam lungit!
o zi buna!

| anamaria91 a răspuns:

Intamplator cautam ceva despre rock, si am dat si pe aici. Deci ma crucesc cand citesc. Si nu doar aici, peste tot. Ce pot sa zic, inainte sa va deschideti gura (in cazul asta sa va puneti degetele la lucru) cultivati-va! Creierul trebuie pus la munca sa nu se strice.
Cum mama naibii (scuzati expresia) tot rock-ul e a lu Dreq? Cum mama naibii daca baietii au par lung, is satanisti?
O duma intalnita pe inteligenta sa Google: daca asculti melodiile rock invers, se redau versuri de slava pentru Dreq. Cum mama naibii sa crezi asta. Logic! Cine sta sa compuna versurile alea si intre timp sa se gandeasca ca invers trebuie sa sune ca o oda pentru dracul.
Inca una si ma opresc... Rock e un gen de muzica general. Are multe "artere" de la balade la heavy, bleack, death etc. De la declaratii de dragoste la horcaieli. Iar datul din cap iti vine, nu trebuie. Asa cum pe manele iti vine sa dai din cur, la rock iti vine sa dai din cap!

| neamtenz a răspuns:

Prima pisica care-mi iese in cale o calc, daca o fac afis nu-mi mai taie calea.Rock.personal. nu numai sa nu uital de punk si celelalte genuri care detin viata in industria asta. Pe langa rock mai bag si niste dnb. spun dnb nu dub. Oricum respect pentru rock.

| Rusu_Razvan-Iulian_1990 a răspuns:

Da,fratilor.Aveti absolut cea mai mare dreptate. ROCKUL = LUCIFER.Bai voi sunteti orbiti cu totii!? Rock-ul are un singur mesaj pe lumea asta! PACEA freatilor! Luati de exemplu System of a Down.Trupa mea preferata.Canta alternative.Au atatea melodii legate de razboi, genocide, coruptia din lumea de azi.Va rog,va implor,ascultati piesa System of a Down - War. La un moment dat,Serj Tankian, solistul, care apropo e a 25a cea mai buna voce din heavy, intreaba: "Why must we kill our own cand?"
Bai, Nickelback:"Someday";"I'd come for you";"Gotta be somebody";"IF EVERYONE CARED"best!; If today was your last day...Three Doors Down-un singur mesaj-dragostea!
Rockul inseamna arta-Breaking Benjamin-Diary of JAne-acoustic version check it out...Atat va spunbig grineschideti ochii! Frati rockeri va salut.
Cat despre cocalari:
Eu va dau mesajul care circula pe messenger si voi comentati. "Diferenta dintre Rockeri si Manelisti 1.Rockerul are motocicleta. Manelistul are o bicicleta 2.Rockerul are un tricou cu trupa preferata. Manelistul are un tricou mulat cu De Puta Madre (=mata este curva) acelasi model la toti.3.Rockerii canta despre realitate si hobby-uri.Manelistul canta despre dusmani ca are prea multi.4.Rockerii au parul lung si atat.Manelistii il dau cu gel de 50 bani din bazar.5.Rockerii dau din cap.Manelistii dau din ce gandesc(din cur).6.Rockerul isi vede de treaba lui. Manelistul isi vede de treaba altuia. 7.Rockerii sunt uniti si prietenosi.Manelistii se iau la bataie intre ei ca unu are lantul mai gros decat celalalt. 8.Rockerul o sa dea mesajul mai departe. Manelistul o sa taca si o sa inghita…

si:

Mai prieteni! la ce va certati mai! ROKARII SE KK IN GUSTUL MANELISTILOR! Din punctul meu de vedere MANELISTII NU STIU MAI MULT DE 4LITERE si asculta maneaua pentru ca o manea = 2 cuvinte + repeat.La noi muzica este mult mai adevarata! La ei maneaua se referea la bani, femei, si dusmani, in afara de asta nu stiu mai mult! Manelistii cred ca daca poarte carpe pe rana se cred tari? sau daca se bat si injura de toate neamurile de toate gradurile sunt mai presus? Noi rokarii avem sabii pentru ca suntem pasionati de razboinicii din trecut! Pe cand un manelist are o sabie ca sa omoare cu ea.Rockerii exista. / Manelistii sunt un grupulet mic intr-o tara necunoscuta din Balcani. Rockerii se saluta pe strada dand mana sau comunicand verbal. / Manelistii se saluta pomenind rude de toate gradele sau diverse organe, daca se poate insotite de verbul "a manca".
Rockerii isi lasa parul lung pentru ideea de libertate. / Manelistii isi lasa parul lung ca mai apoi sa-l vopseasca in culori spalacite gen blond sau decolorat etc.Rockerii canta la instrumente muzicale. / Manelistii insulta instrumentele muzicale la care canta.
ASA CA NU VA MAI LUATI DE NOI ROKERII! NOI EXISTAM! VOI MANELISTII NU EXISTATI! CREIERUL VOSTRU ESTE DE PROASTA CALITATE

cocalaru nambar oan -OUT

| IFever a răspuns (pentru dEutSa_8892):

De ce se cearta rockerii cu altii? nu noi suntem cei care se i-au de copilasii de pe strada, sau mergem la unii si ii intrebam "ba esti smecher?". sa fim seriosi.no-rockerii sun niste pujlamale imputite cu mintile pline de manele si muzica nefolositoare ascultata de-an ***.

| IFever a răspuns (pentru dEutSa_8892):

Bai fata, tu gandesti ce zici? du-te dracu cu hip-hopul si rpul si manele tale!

| SaveTheNature a răspuns (pentru Rusu_Razvan-Iulian_1990):

Super tare ce ai spus! happy Apropo system of a down sunt preferatii mei happy

| Huntress a răspuns (pentru dEutSa_8892):

V-ati facut o parere rea despre rock! Dar rea de tot! Serios?!? Asculta Still loving you de Scorpions si zi-mi si mie te rog, ce e asa "satanic" in aceasta melodie laughing? De ce sa se certe rockerii cu manelistii?
Nu, crede-ne, noi, cei care ascultam rock, uneori suntem mai normali decat voi, care ascultati pop, sau de ce nu, manele. Sunt atat de multe melodii sataniste, in special death metal-ul, dar, la fel, sunt atatea melodii frumoase, care te fac sa simti ce canta cel care o face... Sunt melodii atat de profunde, incat te fac sa uiti de tot, sau, dimpotriva, sa-ti amintesti tot

| Huntress a răspuns (pentru jade4727):

Păi, de, ce să faci, unii rockeri inteleg ca n-ai ce cere de la un manelist laughing Totusi, cred ca exista si manelisti mai inteligenti, care isi vad de treaba lor. Eu conosc persoane de genul big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru manoka):

Si eu sunt la fel laughing)) Si eu iubes pictatul, cantatul, sunt acea "artista" care are lumea ei, dar totusi imi place sa stau cu oamenii... Totusi, uneori prefer sa stau singura, cu rock-ul meu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru dEutSa_8892):

Gresit! Eu nu as face asa ceva! Pe prietena mea cea mai buna o cunosc de cand aveam 2 luni si tin foarte mult la ea, la fel si la altii, chiar daca sunt considerata ciudata pentru ca iubesc rock-ul...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru ssay211):

Grupul *Rockerilor. Mda. Dupa cum i-am zis DEutSei, am sa-ti zic si tie: Am atatia colegi, prieteni care nu asculta rock si nu ii dau deoparte, iar pe prietena mea cea mai buna (care, apropo, uraste rock-ul) o cunosc de cand aveam 2 luni! In ciuda faptului ca ea asculta Iggy Azalea, si mie imi displace genul cantat de ea, o iubesc si o respect asa cum e

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ah... Il iubesc pur si simplu