| blackkrose a întrebat:

Ce parere aveti despre rock?

Răspuns Câştigător
| ssay211 a răspuns:

Ascult rock cant rock traiesc rock
gen preferat?thinking toate insa axa principala black metal. desi lucrez in zona asta nu consider neaparat ceva satanism nu prea am tangente cu ideile astea. ce sa zic rockul este intr-adevar un fenomen mondial mult mai avansat decat hip hopul american, manelele, mel africane-ca au acelasi lucru in comun- si vorba e ca nu mor caii cand vor cainii:p rockul este un mod de afirmare. rockul este compus in mare parte de tineri.inseamna tinerete, forta, adrenalina, tentatia fructului oprit chiar...
nu putem sa zicem numai rock e bun.intr-adevar sunt si rockeri cu marijuana dupa ei sau excesivi la bautura poate prea mult libertinaj sexual decat era cazul, pe la cimitire rupand cruci... lasand la o parte prostia babelor care privesc urat orice rockerita mai freeky sau orice baiat cu parul mai lungut mai sunt si zone din rock cu specimene din acelea hypnotized
aa si cei rockeri de pe aici faceti doua lucruri va implor: ajutatii si indepartati pustanii teribilisti de curentul ala distrugator emoid si mai apoi distrugeti-l de tot

52 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

Imi place. Mai ales rockul vechi. Am ascultat si metal, death, gothic cand eram adolescenta, dar intre timp m-am mai calmat si m-am intors la radacini.

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Mie imi place.winking Ascult muzica rock si chiar imi place.happyInainte nu ascultam rock dar acum ascult.happy

Janina
| Janina a răspuns:

E prea tare...

| hashe86 a răspuns:

Rock rocks!
nu sunt rocker adevarat insa imi place, in special soft rockul si cel gothic. within temptation si nightwish preferatele mele.

| ssay211 a răspuns:

DEutSa la chiestia cu nu asculti rock la revedere sa stii ca dau dreptate ideii. si de ce spun asta...pentru ca rockul prin definitie formeaza un grup enorm de mare de indivizi. ca in orice grup social ''grupul rockeristilor'' cum spun unii are regulile si formele lui de organizare. in general rockerii cunoscuti de mine nu agreaza genurile comerciale din zona muzicii sau chiar si din alte domenii plus ca acest conflict manele-rock este binecunoscut in romania deci vezi tu cercul se restrange decat la membrii grupului rock. din ce inteleg eu

| anonim_4396 a răspuns (pentru ssay211):

Grupul *Rockerilor. Mda. Dupa cum i-am zis DEutSei, am sa-ti zic si tie: Am atatia colegi, prieteni care nu asculta rock si nu ii dau deoparte, iar pe prietena mea cea mai buna (care, apropo, uraste rock-ul) o cunosc de cand aveam 2 luni! In ciuda faptului ca ea asculta Iggy Azalea, si mie imi displace genul cantat de ea, o iubesc si o respect asa cum e

| moonY a răspuns:

Cati oameni cu prejudecati.nu poti pune semnul egal intre rock si satanism.cunosti sensul cuv "satanist"? persoana care venereaza satana.rockerii sunt atei in general, insa poti intalni si rockeri ...credinciosi.
acum te intreb: daca esti ateu(ADICA NU AI O CREDINTA.NEGI EXISTENTA UNUI DZEU SI implicit existenta unui spirit malefic-satana).cum poti fi si "satanist"? e un non sens ceea ce afirmi tu acolo.
despre rock? numai de bine! e MUZICA! instrumente, stare de bine, texte profunde.
rock-ul nu-l poti asculta...ITI CURGE PRIN VENE!

| Klara a răspuns:

E genul in care ma regasesc cel mai tare happy

| anonim a răspuns:

Imi place.

| tukhey23 a răspuns:

@dEutSa:vizioneaza niste, videoclipuri cu pink.
Rockul e cel mai frumos lucru, pe care d-zeu la creatwinking

| claw_4117 a răspuns:

Foarte buna. Ascult Death, Gothic, Black (cand nu am ce face).

| Uana_5406 a răspuns:

DEutSa, mai informeaza'tewinking

Rockul este muzica adevarata!

| dEutSa_8892 a răspuns:

Despre rock?! nimic bun...

dupa parerea mea rock`ul inseamna satanism... si nu vad de ce...

avand in vedere ca rockarii se cearta cu ceilalti [ care nu ascult aceasta muzica... ] nu vad altceva decat brutalitate prin asta, momentan nu`mi gasesc cuvintele sa gasesc alta explicatie...

este un gen de muzica ca oricare alt gen, dar schimba mult oamenii in rau, nu in bine!

| IFever a răspuns (pentru dEutSa_8892):

De ce se cearta rockerii cu altii? nu noi suntem cei care se i-au de copilasii de pe strada, sau mergem la unii si ii intrebam "ba esti smecher?". sa fim seriosi.no-rockerii sun niste pujlamale imputite cu mintile pline de manele si muzica nefolositoare ascultata de-an ***.

| IFever a răspuns (pentru dEutSa_8892):

Bai fata, tu gandesti ce zici? du-te dracu cu hip-hopul si rpul si manele tale!

| Huntress a răspuns (pentru dEutSa_8892):

V-ati facut o parere rea despre rock! Dar rea de tot! Serios?!? Asculta Still loving you de Scorpions si zi-mi si mie te rog, ce e asa "satanic" in aceasta melodie laughing? De ce sa se certe rockerii cu manelistii?
Nu, crede-ne, noi, cei care ascultam rock, uneori suntem mai normali decat voi, care ascultati pop, sau de ce nu, manele. Sunt atat de multe melodii sataniste, in special death metal-ul, dar, la fel, sunt atatea melodii frumoase, care te fac sa simti ce canta cel care o face... Sunt melodii atat de profunde, incat te fac sa uiti de tot, sau, dimpotriva, sa-ti amintesti tot

| dEutSa_8892 a răspuns:

Sincer?! am fost candva rockaritza... da` pe mine nu ma deranjeaza muzica rock, unele melodii chiar imi plac si le my ascult si acum...

insa ma deranjeaza unii rockari, sau cel putin ma deranjeaza felul lor de a fi...am avut candva niste prieteni si prietene, care au inceput sa asculte rock, si nu my suntem asa de apropiati, ba chiar ne ignoram...

voi aveti o teorie : " nu asculti rock, la revedere"...asta ma deranjeaza pe mine si tocmai din asta am spus lucrurile alea...winkingwinking

| anonim_4396 a răspuns (pentru dEutSa_8892):

Gresit! Eu nu as face asa ceva! Pe prietena mea cea mai buna o cunosc de cand aveam 2 luni si tin foarte mult la ea, la fel si la altii, chiar daca sunt considerata ciudata pentru ca iubesc rock-ul...

| Andreea_8014 a răspuns:

E super...eu ascult si rock dar mai mult sadic si gothic.

| us3r a răspuns:

Este o muzica destul de bunawinking daca te referi la muzica ( pentru ca este si dans)

care exprima si ea anumite expresii... uneori din viata reala...

| Ella_6365 a răspuns:

Rockul este un gen de muzica ce-l ascult cand am ceva probleme, si vreau sa ma gandesc la altceva si brusc uit de acele probleme... rockul pentru mine a fost mai mult decat un gen de muzica, a fost un ajutor... stiu ca suna ciudat, dar cand ascult acest gen pur si simplu uit totul.

| VladDu a răspuns:

Baladele rock is misto, dar hard rock nu`mi place

| maiamichel a răspuns:

Este un fenomen!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Minunata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Muzica rock este cel mai complex stil de muzica, dupa muzica simfonica. Ce ma bucura este ca unii o considera "satanista"! Astfel nu prea apar printre ascultatori persoane cu "ochelari de cal".
Daca ne gandim (si ne intereseaza) cate trupe rock au avut colaborari cu mari orchestre simfonice din lume, eliminam discutiile despre calitatea din punct de vedere tehnic all stilului.
In ce priveste calitatea umana, se stie ca Bono de la U2 este unul din cei mai implicati artisti in problemele sociale. (dar poate este lucrarea satanei laughing )

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai super gen de muzica de la care chiar ai de invatat ceva...cand zic rock ma refer si la subgenurile rock-ului, adica punk, hardcore, emo, hard rock, metal rock...etc.etc...oricum rock-ul ii cel mai tare...ma rog asta ii parerea mea...as vrea sa zic ceva despre "manelarii"care isi dau cu parerea despre acest gen fara sa stie ce inseamna, insa ma abtin ca sa nu jignesc pe nimeni...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu, rockul e viata mea, sunt rockeritza de 2/3 ani dar pur si simplu genul asta de muzica e unic, si se gasesc in zilele noastre ff putini rockeri adevarati

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iubesc rock. ul \m/ rock on! love struck

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E foarte tarewinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si mie imi plac unele trupe rock de genul nightwish.nu pot sa zic faptul ca sunt rockeritza inraita. parerea mea este ca nu toti rockerii(itzele)sunt la fel. poti intalnii unii cu care te poti intelege si cu care poti purta o conversatie.nu vreau sa jignesc pe nimeni dar de exemplu cu niste manelari nu poti discuta mare lucruwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deutsa daca nu stii ce ins rock, nu mai comm draga mea...prietenul meu este rocker si crede-ma ca asta nu ins ca e satanist, ba dimpotriva, si acum asc si eu rock si asta nu ma schimba, ma ajuta f mult sa ma calmez.si crede-ma ca rockerii sunt mult mai cilivizatzi dect manelistii.nu am nimic cu ei ca mai asc si eu manele.ask orice gen de muzica. dar nu sunt ca rockerii.asta nu ins ca daca o persoaqna asc rock este neaparat satanist.si prietenii tai de zici ca dupa ce au inceput sa asc rock nu te mai bagau in seama, chiar va si ignoratzi, nu era din cauza rock-ului, era din cauza ca uh nu erai de aceeasi parere cu genul acesta de muzica si de aceea au decis sa te ignore...mai informeaza-te inainte sa dai cu presupusulwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce sa spun rockul e cel mai tare gen de muzicaa si cei care nu ascultati rock nu stiti ce pierdetiwinking dar asta e sa-u mai nascut si manelisti si rapperi care numa injura si cu sen si fara sens macar rockeri stau si isi vad de treaba si sunt mult mai populari decat oricinealticineva asa ca daca nu esti cu genul rock poti pleca.Si apropo rockul nu este satanism happy doar "desteptii" zic asta happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Rockul nu inseamna satanism! eu am 10 ani si sunt un mare fan al rockului (genuri dinacestea grele cum ar fi metal si dinacestea mai sadice), asta inseamna ca sunt satanist? eu nu cred! cine spune ca Rock=Satana este chiar un mare prost...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai eu nu prea am ce zice decat ca este ceva uimitor si frumos