| Ananas2 a întrebat:

Ce parere aveti despre rock?

Răspuns Câştigător
| Gabitza a răspuns:

Este un gen muzical, pe care fiecare il intelege in felul lui! Unii asociaza rock. ul cu exteriorizare, altii nu! Unii considera ca ar trebui sa judece celelalte stiluri muzicale, altii nu. Eu, ascult rock... dar un rock ce suna frumos pentru ureche! Si nu ma exteriorizez, nu judec celelalte genuri. Fiecare e cu gustul sau, iar gusturile nu se discuta! happy
In concluzie, rock. ul din punctul meu de vedere, este un gen muzical ce transmite sentimente, care desigur nu sunt intelese de toata lumea. happy

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

E un tip de muzica ascultata de anumite persoane.

| NewSummer2013 a răspuns:

Iubesc genul acesta de muzicaa love struck

Sunt mai multe tipuri de "rock"hee hee

Melodiile acestea "rock" se potrivesc mereu:
cand esti fericit,
cand esti trist,
cand esti nervos,
cand esti disperat,
etc happy

Sincer nu cred ca as putea trai fara!

Cand am fost emo ( acum 2 ani) toata ziua numai rock ascultam happy

Bineinteles am fost rocheritza 3 ani app happy

Dar dupa am inceput sa scult mai mult house, etc
Desi, si acum cateodata mai ascult cateva melodii dinacestea "rock", deoarece sunt mai diferite, mai speciale.si exprima mereu exact ceea ce simt happy

Nu-mi place doar sa ascult rock, imi place sa-l si cant happy
Iar atunci cand cant parca ma descarc de tot ce am pe suflet. Ma eliberez.

Sincer, e un gen de muzica minunat!
Si niciodata nu se va pierde!
Deoarece exista-n noi! In fiecare!

Am intalnit atzia "manelisti" care, culmea! Si lor le mai placeau cateva melodii rock happy

In concluzie, eu nu cred ca e vorba de vreo clasificare:
cum ar fi " numai emo asculta rock" sau numai "satanistii", etc...ba din potriva! Nu sunt numai melodii din acestea "satanice" (cei drept exista si acelea ) in stil rock. Sunt un infiniit de altfel de melodii. Car exprima sentimntele oamenilor happy

Toata lumea asculta rock, chiar daca unii nu vor sa recunoasca. Asta-i adevarul! happy

Sunt sigura ca fiecare om de pe acest pamant A ascultat, sau Asculta rock happy

Iar cei care nu inca, o vor face happy
Totul e pana sa-n cerci happy
Si vei vedea ca-ti place. happy

Cei care sunt impotriva rockului sunt nestiiutori.
Iti dau un exemplu : pocaitzii ( nu asculta rock, dar in schimb o ard pe manele! laughing )

De ce?!? Pt ca inca n-au incercat si "rockul" sau melodiile pe care le-u intalnit deja in still rock au fot prea."tari"! Si nu s-au putut acomoda.

Deaceea melodiile rock terbuiesc cautate cu grija, ca exista cate una pentru fiecare happy

sau mai exista o posibilitate, "barfa"
( au auzit de la unii sau de la altii ca rockul e asa si pe dincolo si n-au mai incercat happy Si iata asa si-au format o parere proasta fara nici macar sa incerce sad )

Eh, cam asta e!
Nu poti sa obligi omul sau sa-i impui un anumit gen de muzica.
Fiecare cu placerile lui, cu parerile lui...etc

@XEmoStarGirlX uh ce trepue ascultzi?

| aniiledha a răspuns:

Pai genul acesta de muzica, prin versuri, prin ritm transmite mesaje ca orice altfel de gen de muzicahappy iar la aceiia care le plac genul asta de muzica inseamna cal inteleg, acum fiecare cu gusturile lui, mie rockul mi se pare OK dar rockul acela mai linitithappy

| lucian a răspuns:

Ascult rock, ce melodii sau formati iti plac

| ROCKERforever14 a răspuns:

Mie imi place ascult black tide shout

| RockStar a răspuns:

Ii dau dreptae la Gabitza : x!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Super tare nu poti trai fara el

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pff laughing. Singura muzica buna tongue

Sunt multe genuri de rock oricum, Heavy Metalul, Punkul, Grunge-ul etc intra si ele la rock tongue