| GeooSykes a întrebat:

Ce parere aveti despre rock-eri?

27 răspunsuri:
| andreiTheDJ a răspuns:

Pai eu cunosc multi rockeri si sunt de treaba...ma enerveaza la ei faptul ca asculta DOAR rock...nu tu dubstep nu tu house.dar in rest am o parere buna despre ei happy
funda? big grin

| Dariusuu a răspuns (pentru andreiTheDJ):

Pai ce ti-ar pasa tie ca ce muzica asculta ei?

Respecta sa fi respectat.

Si cu asta am zis tot.

| DeepInDarkness a răspuns:

Si eu ascult rock, iar daca te uiti la mine (cum sunt imbracata, sau cum arat) nu ti-ai da seama. Eu nu am chiar nicio problema cu rock-erii, unii sunt chiar super de traba! Adica daca asculti rock nu esti nebun sau altceva, dar societatea, ei bine, ei ii cred nebuni si cu probleme...

| MioaraParalescu a răspuns:

Rockerii pe care i-am cunoscut eu erau niste infumurat si niste inganfati.
N-or fi toti asa, da mie nu imi plac.

| SnowBal a răspuns:

I'm on a highaway to hell

| GeooSykes explică (pentru SnowBal):

Oamenii care asculta rock nu sunt satanisti sau nebuni sau in alte feluri sunt pur si simplu oaameni normali

| SnowBal a răspuns (pentru GeooSykes):

Vai dar tu ce ai inteles? Highaway to hell este doar o melodie rock big grin

| GizazCraist a răspuns (pentru SnowBal):

E o cauza pierduta, las-o

| GeooSykes explică (pentru SnowBal):

Scuze nu am auzit de ea eu ascult goth-rock metal sau acid-rock

| Zεflεmitoarεa a răspuns (pentru GeooSykes):

Acid rock? laughing Ce naiba îi aia?
Şi cu BVB. Ăhă.

| GeooSykes explică (pentru Zεflεmitoarεa):

Acid rock este o combinatie intre rock, dubstep si metal si ascult BVB dar nu stiu toate melodiile pe de rost

| Zεflεmitoarεa a răspuns (pentru GeooSykes):

Şi nu mă interesează dacă le ştii sau nu pe de rost.
Rock, dubstep şi metal. Mda. Sigur sună mişto.

| fadnox a răspuns (pentru GeooSykes):

Si n-ai auzit de AC/DC, rock-erito?
http://www.youtube.com/watch?v=YJQp7Id2ywE

| GeooSykes explică (pentru fadnox):

Ba da am auzit si ii ascult, dar nu pot da toate exemplele pentru ca sunt un infinit de trupe

| Hopefree a răspuns:

Parerea mea despre rokeri...Ei bine si mie imi place rockul si sunt sigur ca sunt si ei oameni ca si noi..doar ca uneori ei au niste sentimente bine definite si chiar uneori ii citesc mai bine pe oamnei decat altii.Cat despre imbracaminte, depinde sunt multe stiluri.Dar cam 50% din acestea sunt foarte cool.Asta o stiu din proprie experienta.

| xClementine a răspuns:

Depinde care rockeri. Rockerii din ziua de azi sunt atat de falsi, se lauda ca au nu stiu ce trupe favorite si cand ii intrebi de ceva melodii de la ele, abia stiu ca recunoasca una, sa nu mai spun de fredonat. Iar despre astia care stiu ce-i de capul lor si au gusturi autentice, nu pot sa spun decat ca-i admir si ca am o parere foarte buna despre ei. Pacat ca partea aceasta a societatii e considerata de mult timp sfidatoare si ''intunecata''. Total gresit. Sunt rockeri atat crestini, cat si atei. Fiecare are dreptul la o alegere, dar alegerea asta nu trebuie nicidecum asociata cu genul de muzica ascultat.

| greyhound a răspuns:

Majoritatea rockerilor pe care-i stiu sunt penibili

| neca a răspuns:

Sincer cunosc 2 feluri de rockeri
cei care se droghiaza si slvesc tot ce e mai rau in lume cine stie de ce

si cei care se imbraca ca rockeri asculta rock au numai note de 10 la scoala si sunt detreaba in general

desigur exsista si excepti

| Resurrection a răspuns:

O parere normal. unii exagereaza putin dar nu am nimic cu ei.

| QueenOfSpades a răspuns:

Rockeri, vrei să spui. Nu mai articula cuvintele cum ai chef.
Unii sunt ok, alţii nu. Nu cred că ar trebui avantajaţi în vreun fel pentru că ascultă rock. Cam asta ai făcut tu acum, punând întrebarea asta. Ai impresia că eşti tare marginalizată şi arătată cu degetul, aşa că te victimizezi.

| GeooSykes explică (pentru QueenOfSpades):

Eu am vrut sa aud parerea altor oameni despre mine si prietenii mei.Nu sunt marginalizata si nici aratata cu degetul merg pe strada ca un om normal si chiar daca lumea se uita ciudat la mine imi place

| QueenOfSpades a răspuns (pentru GeooSykes):

Şi atunci, de ce vrei să ştii părerile celorlalţi cu privire la rockeri, în mod special? Tot am impresia că te simţi foarte specială pentru ceea ce asculţi.

| MaNumescCumDoresc a răspuns:

Sincer,nu prea ascult muzica lor doar a catorva dar mai sunt si cativa care mai canta mai diferit ca si restul! In ziua de azi se cam plagiaza cam toate melodiile dar mai sunt si cateva frumoase! Funda?

| GeooSykes explică (pentru MaNumescCumDoresc):

Eu ma refeream de la parerea ta fata de persoanele care asculta rock

| Luchius a răspuns:

Majoritatea sunt obsedati, deja e un stil de viata pentru unii, nicidecum un gen muzical

| Zεflεmitoarεa a răspuns:

Unii sunt retardaţi.
Ceilalţi sunt de treabă.
Şi e naşpa să zici rockeri. E ca şi cum ai zice manelişti sau ceva.

| TeiubescN a răspuns:

Imi plac cum se imbraca si muzica e ok