| Nick2001 a întrebat:

Ce preferati mai mult desenul sau muzica? Cel mai argumentat raspuns primeste fundita"!

Răspuns Câştigător
| BelleSarah a răspuns:

Pai...Aleg muzica pentru ca am voce, si chiar imi place sa cant, mai compun si melodii la plictiseala, fac parodii laughing Nu prea imi place desenul pentru ca, chiar daca pare relaxant, totusi ma enervez ca, cateodata nu.mi iese bine si etc, dar imi place si desenul mult mai ales cand desenez ce vreau si o fac din placerewinking Deci, Amandoua! laughing

12 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Muzica, e mai usor de "consumat"...

| fuzzer a răspuns:

Muzica!
La desen sunt praf, tot ce stiu sa fac sunt copaci si flori. Deci, poti observa si singur...
Chiar acum ma duc sa.

| Rakanishuu a răspuns:

Pai... mie-mi place sa desenez si ma si pricep. Dar asa mi-ar placea sa am voce si chestii din astea. Dar si desenul este misto, mai ales daca te pricepiwinking, nu ca s-ar compara cu muzica, dar depinde si ce fel de muzica preferi. Deci... prefer muzica. happy

| KeepCalmThinkDiffrent a răspuns:

Dupa cum ai observat majoritatea aleg varianta la care se pricep cel mai bine. Parerile sunt impartite. Dintr-o suta de oameni nu cred ca s-ar putea ca toti sa aleaga doar muzica sau doar desen, fiecare alege in funcite de pasiune si/sau talent.
Alegerea mea personala ar fi clar Muzica!
In primul rand pentru ca nu am absolut deloc talent la desen, iar in al doilea rand pentru ca Muzica e totul pentru mine. Prin muzica imi,, bandajez ranile sufletului''.
Prin muzica am invatat limba engleza, deoarece voiam sa-mi pot traduce singura versurile melodiilor, de dragul muzici mi-am pus ambitia sa invat limba engleza. Muzica ma motiveaza!

| kzd a răspuns:

Muzica, pentru ca o ascult in fiecare zi si pentru ca iti da o anumit stare de spirit, recunosc ca si desenul este frumos, dar trebuie timp pentru a ii intelege continutul. Parerea mea este ca nu se poate una fara cealalta.

Răspuns utilizator avertizat
| Captoresque a răspuns:

Eu atât desenez cât și compun muzică.
Dar desenul pentru mine este un mijloc mai bun de refugiu al minții decât muzica. Mi se pare mai relaxant să desenez, până să și fac o schiță tâmpită și lipsită de sens, cum îmi scot tableta și pun stylus-ul pe ea, îmi dau drumul imaginației și văd ce iese la sfârșit.

Poate și pentru că mă pricep mai bine la desen decât la făcut muzică.

| Andrei123Andrei a răspuns:

Daca te referi la muzica si desen ca materii as alege desenul pentru ca sunt destul de bun, iar daca te referi in general, as alege muzica pentru ca este cu adevarat magica.

| PeAripiDeVant a răspuns:

Hey.
Daca gandim din prisma talentului, sunt convinsa ca fiecare isi "promoveaza" acest talent, fie ca e vorba de muzica, fie ca e vorba de talent.As cunoaste si persoane care nu ar putea alege dintre cele doua.
Din punctul meu de vedere, muzica e pe primul plan.Muzica e puternica, e...vie,te face sa iti si imaginezi ceea ce auzi,astfel si vezi,si asculti,si simti,acolo,in interior.
Muzica e desprinsa din paradis,muzica te calmeaza,te inveseleste,te intristeaza, te contrariaza, trezeste in tine fiori, incertitudini, convingeri.
Muzica ne face mai frumosi...
http://www.youtube.com/watch?v=Xgp4XVmJ7oM
O zi faina!

| JustOneDay a răspuns:

Eu prefer desenul.De ce? Pentru ca te poti exprima pe o foaie. Acolo iti poti lasa cele mai alese ganduri si sentimente. Poti creea extraodinarul si poti cat de cat sa patrunzi in acea lume! big grin

| Alexraspunde a răspuns:

Mie unul imi place muzica la nebunie, traiesc prin muzica, am un ritm alert, cand am o ceva pe suflet ascult muzica si nu ma mai gandesc la probleme. Acum depinde si ce preferinte ai tu, sincer mie nu mi-a placut niciodata desenul, poate pentru ca nu am talent sau ceva. Oricum, e viata ta, iti faci singur alegerile. Ce ti-am scris e doar parerea mea

| alirakihatem a răspuns:

Sunt foarte pasionat de muzica, in special cea orientala[hindi si araba] este o muzica rapida si ritmata