| NuclearAssault a întrebat:

Cine e regele suprem, Michael sau Elvis? cel mai argumentat raspuns primeste funda.

14 răspunsuri:
| FucktheSystem a răspuns:

Elvis, desigur. Numai ca idee daca as avea de ales intre rock n' roll si pop as alege rock.
Michael personal mi se pare mai talentat la dans decat la cantat, ok are voce, majoritatea negrilor au voce... Elvis in schimb e o legenda cu o cariera si o vice de invidiat.
Si sa nu mai spun ca multi au auzit de Michael dupa ce a murit si au deveint fani pentru ca era cool si sincer m-am saturat de fani din astia obsedati. Inainte sa moara nu aveam nimic cu Michael, dupa ce a murit mi-am schimbat parerea din cauza fanilor.

| AnaisC a răspuns:

Il admir foarte mult pe Michael dar Elvis ramane regele.
Michael a facut o treaba buna cat era in viata,o vice extraordinara si o prezenta scenica uncia, a cantat cu cei mai mari atat din pop cat si din rock(Eddie Van Halen, Slash)Cu peste 30 de filme si 60 si ceva de albume, a scris mai bine de 150 de cantece.
Oricum sunt "regi" in 2 parti diferite. Unul la pop altul la rock.
Michael e genul acela de personaj care se face remarcat prin interviuri, prezenta scenica, concerte etc...pe cant Elvis a lasa o adevarata mostenire.
NoRock!
www.WarAndRiot.blogspot.com

| AG a răspuns:

Nu exista termen de comparatie. Elvis este regele muzicii rock, pe cand MJ regele muzicii pop. Fiecare este rege in domeniul sauwinking

| NuclearAssault explică:

Mai astept raspunsuri big grin

| birdie14 a răspuns:

Buna.Aici faci o mare greseala. Elvis Presley a fost intr-adevar Regele, dar, Regele Rock-n'-roll-ului.La fel si Michael,doar ca el a fost Regele muzicii pop, alaturi de Regina, Madonna.
E o diferenta.Si pana la urma nimeni nu poate fi "regele suprem",fiecare a facut multe lucruri de-alungul vietii, si noi am apreciat, dar pe langa acestea au facut si ei greseli de care sunt poate mai putin mandrii.
Bafta. Sper ca ai inteles.

| Nymphetamine a răspuns:

Elvis Presley pentru ca hai sa fim seriosi straight face a avut o cariera fantastica.A facut 31 de filme si 2 documentare.A avut 64 de albume de studio sau live, 149 de single-uri si nenumarate concerte...oh go on
Michael a avut cateva versuri dragute despre pace si un dans original.oh go onDans pe care pe mine nu m-a impresionat.mai ales faza cu _l_ straight face

| ASimpleUser a răspuns:

Michael jackson pentru ca el este regele muzicii pop

fundita?

| Anastasy a răspuns:

Elvis deoarece la vremea sa nu era asa de usor sa fii un cintaret reusit deoarece cu instrumentele si cu celelalte... vremurile nu erau asa contemporane deci sa fi fost jackson in locul lui nu avea asa reusite cred eu... deci alegerea mea este elvis. fundita?

Răspuns utilizator avertizat
| Theman234 a răspuns:

Michael are cele mai stupide dansuri! Are o voce care nu mise pare extraordinara! Elvis are cea mai proasta imbracaminte si toti oameni se uita si ii asculta muzica de parca ar fi zeu! Cum adica rege suprem?/Lemmy Kilmister e rege suprem(sau Dave Mustaine)!

| NuclearAssault explică (pentru Theman234):

Frate, te respect ca respecti oameni ca lemmy si dave...dar esti varza, zau asa, fara elvis, probabil nu am fi ascultat acum metal, iar michael a fost un geniu muzical ce greu se va mai intalni

| Billie_Jean_Ionuţ_1994 a răspuns:

Michael este mult mai bun ca elvis.si in concerte muzica, dans

| alex808080 a răspuns:

Elvis e mai bun decat jackson deoarece la facut celebru Jailhouse Rock mai tare e Elvis il votez pe Elvis. Michael Jackson el in ani 1980 canta slab si dansa ca un iac mort. In schimb pe Elvis il consider legenda vie

fundita?