| iasmi2002 a întrebat:

Cum ajung designer de interior? Imi place mult. Sunt din Iasi... Sincer vreau sa ma duc la un liceu cu profil filologie. Si dupa la facultate sau un curs de designer de interior. Sper ca ma puteti ajuta. Sunt in clasa a 8a...

Răspuns Câştigător
| mbncf a răspuns:

Îți recomand să alegi un profil real în liceu sau să aplici la arte, pentru că o să-ți fie de folos ceea ce înveți acolo în ceea ce vrei să faci pe viitor. Trebuie să ştii matematică şi să ai talent la desen. Şi nu numai talent, creativitate. Iar pentru facultate, trebuie să alegi dintre Facultatea de Arhitectura sau cea de Arte.

3 răspunsuri:
| Mimimi2001 a răspuns:

Indicat ar fi sa nu te duci la fio, acolo nu vei face prea multa mate, dar pentru specialitatea ta este necesar sa stii bine geometria, ca sa fii designer de interior trebuie sa ai si talent la desen, de ce nu incerci un liceu de arte? Sucess la evaluarile nationale

| CumparTrabanturgent2016 a răspuns:

Colegiul National Garabet Ibraileanu
Are profil filologie si copiii de acolo sunt chiar multumiti