| mady_1396 a întrebat:

Ce romane psihologice imi recomandati
?winking

9 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Casa Tunetului de Dean. R. Koontz. Am citit cartea si este fantastica.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Palatul lunii, de paul auster. este o carte incredibil de interesanta, in care desi se petrec foarte multe lucruri de neimaginat, are o legatura foarte stransa cu realitatea. i-am recomandat-o si profei de psihologie si ea, la randul ei, a laudat-o happy.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

American Psiho.

| Seline a răspuns:

Magicianul - John Fowles ( este vorba de manipulare & psihologia umana)
sau daca esti mai romantica poti incerca romanele lui Mihail Drumes: Invitatie la vals, Scrisoare de dragoste, Elevul Dima dintr-a VII.

| Emeraude a răspuns:

Viata pe un peron de Paler, e de-a dreptul superba daca reusesti sa o intelegi in profunzime, te vei convinge ca e plina de psihologie.Ai sa ramai cu multe in urma lecturarii ei! Si nici nu e mare, ca numar de pagini! Succes! Sper s-o poti citi!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gillian Flynn - Obiecte ascutite, e superba:X

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Invitatia la vals de Mihail Drumes. E o poveste foarte romantică dar care se sfârşeşte tragic. Ti-o recomand happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Umbra-john saul

| Lazarciuc_Mariana_1992 a răspuns:

Martin Eden - Jack London
super carte, mi-a placut extrem de mult...as fi vrut sa nu se mai termine happyhappy