| automobile a întrebat:

Recomandati-mi va rog niste romane politiste-psihologice.

Răspuns Câştigător
| Cameliapantiru a răspuns:

Buna!
Mie mi-a placut foarte, foarte mult un roman politist ce prezinta cronica unui caz real: "Cu sange rece"-Truman Capote.
Are si elemente de psihologie si de thriller, e foarte interesant si placut la citit.
Lectura faina!

4 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Încearcă scriitorul Jeffery Deaver.
Scrie excelent.
În limba română i s-au tradus șapte cărți dar el are mult mai multe.
Caută pe Google.
Eu am citit patru dintre acestea și mi se pare cu mult peste tot ce am citit din autorii actuali de romane polițiste.
Lectură plăcută!
Sănătate!

| Satango a răspuns:

Baltagul de Mihail Sadoveanu

| ﭿTroubledSoul a răspuns:

Seria de romane a lui Sven Hassel -sunt mai mult cu cel de Al Doilea Razboi Mondial, dar sunt foarte interesante.

| Cameliapantiru a răspuns (pentru ﭿTroubledSoul):

Da, sunt carti faine, si eu le-am citit, cu placere!