| anonim_4396 a întrebat:

Ce semnifica cifra 21

Răspuns Câştigător
April
| April a răspuns:

In Biblie, 21 este cifra perfectiunii prin excelenta:de trei ori sapte. Ea reprezinta cele 21 de atributii ale intelepciunii, simbolizeaza intelepciunea divina, stralucirea lumii celei vesnice...

14 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

21 este un numar format din 2 cifre: 2 si 1. Are atributii mistice deoarece este produsul a doua cifre "magice" :7 si 3. Si din 2 cifre magice, ce poate iesi decat ceva cu puteri supranaturale. Dar eu am trecut de varsta de 21 fara sa mi se intample ceva radical, asa ca nu stiu ce sa zic...

| andreutz a răspuns:

Asta e intrebare capcana? mai...sincer, nu stiu ce semnifica "cifra" 21... dar cu siguranta iti pot spune ce inseamna "numarul" 21 daca te intereseaza! happy

mlm
| mlm a răspuns:

Din cate stiam eu, cifra 21 semnifica curajul si spiritul de aventura.

| elyteiubeste a răspuns:

Si eu sunt nascuta pe 21:d

| ICanLoveYou a răspuns:

Pai am citit in Biblie ca semnifica perfectiunea

| alexzender a răspuns:

Era un joc de carti.happy 21-ai norochappy

| Ella_6365 a răspuns:

Oh wow si sunt nascuta pe 21
happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu sunt nascut pe 21 happy!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu unu am facut 21 de ani, pe 21-01-2010, secolul 21, chiar in apartamentul 211, si la ora 21:21 nu mi s-a intamplat nimic special...cred.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dar 28?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De la o vreme incoace, tot vad numarul 21, de cel puitn 7-8 ori pe zi.nu mai pot!

| bunica a răspuns:

2 reprezinta un el si o ea, dragoste, a nu fi singur iar 1 este ce urmeaza din rezultatul, lui 2.

| Maria_3931 a răspuns:

Si eu sunt nascuta atunci...

| Neghinitza_8409 a răspuns:

Si eu sunt nascut pe 21!