| anonim_4396 a întrebat:

Ce semnifica cifra 11? Semnifica ceva anume?

Răspuns Câştigător
| Filip23 a răspuns:

Da. Doi de unu.

5 răspunsuri:
assiris
| assiris a răspuns:

Da. 11 e > ca 10 dar in acelasi timp mai mic decit 12. In rest, nu semnifica nimic decit ca e un numar format din alipirea a doi de 1. Sau... probabil e ziua in care te-ai nascut sau luna.

April
| April a răspuns:

Adaugandu-se plenitudinii lui 10, care simbolizeza un ciclu complet, 11 este semnul excesului, nemasurii, revarsarii.Ambivalenta lui rezida in faptul ca excesul pe care-l reprezinta poate fi privit fie ca inceputul unei reinoiri, fie ca o ruptura fata de 10; este socotit, totodata, numarul initiativei personale.In multe culturi dar si religii semnificatia acestui numar e importanta.Ar fi interesant de ce este important pentru tine...Numai bine.

| Lorena_2784 a răspuns:

Ba da semnifica.este o cifra care pentru oamenii localitatii Soloturn spuneau ca nr 11 va fi cu noroc pentru oras. asa ca ei au construit 11 biserici, 11turnuri ale orasului, 11ateliere de meserii, 11guri de apa pentru incendiu, 11fantani, 11restaurante, 11banci si 11muzee, 11artere de circulatie cu 11 semafoare, 11 birouri cu 11 angajati. ei bine de atunci ei nu au mai avut nici o problema grava(accidente...). sunt multe coincidente legate de numarul 11, unele gasite chiar de mine. daca te intereseaza misterele (ca si pe mine) poti sa iti cumperi cartea "Intamplari la limita incredibilului" de Eugenia Moraru.Acolo vei gasi misterele numarului 11 si alte intamplari paranormale.ADOR CARTEA ASTA!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu am citit cartea. e f interesanta.si putin de groaza.are a28 pg

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Habar nu am