| Th3AbSinTh3 a întrebat:

Ce semnifica cifra 7?
mi se pare atat de complexa si parca arata o putere incredibila
laughing

Răspuns Câştigător
| melek a răspuns:

Sapte e considerat a fi un numar spiritual pentru ca e iluzoriu si contine valori care trebuie mai intai inlaturate, unul dupa altul, pana cand va fi gasita iluminarea in cele din urma. Despre sapte se spune ca e un numar sacru, aceasta fiind demonstrata de faptul ca sunt sapte zile intr-o saptamana, textele stravechi precum Geneza spun ca Pamantul a fost format in sapte etape, vechiul sistem solar avea sapte stele, iar unele versiuni ale Cabalei au sapte ‘sephiroth’. Daca sapte poseda calitati de reverie, spiritualitate si constienta psihica, din punct de vedere negativ poate fi indecis, inselator si nesincer.

6 răspunsuri:
| TheAvenger a răspuns:

Eu sunt născută pe 7rolling on the floor

Răspuns utilizator avertizat
| AskAlex a răspuns:

Tot ce stiu e ca nu castigi nimic la lotto cu cifra asta.

| adi021 a răspuns:

Semnifica cele 7 minuni ale lumii, este numarul tau norocos;