| Z3RO a întrebat:

Ce va impresioneaza mai mult: un monument al naturii sau un edificiu arhitectonic construit de mana omului?

3 răspunsuri:
| scumpikxa a răspuns:

"Natura nu face arta. Natura poate i frumoasa dar nu face opere de arta" Spunea profesorul meu de arte plactice.
Pe mine ma impresioneaza mai mult ceva facut de mana omului, de preferat ceva vechi, antic. De ce? pentru ca o piramida egipteana de exemplu ma impresioneaza nu numai prin cum arata dar si prin cum e conceputa, asezata si nu in ultimul rand prin faptul ca a fost facuta acum mii de ani fara nici o macara sau chestii asemanatoare.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Nu stiu, nu prea pot gândi (mi-i somn laughing).
Totuși, as alege ultima variantă...

| RedHair57 a răspuns:

Monument al naturii