| Mihaela_2782 a întrebat:

Credeti in vise?
Recent am avut un vis in care o persoana apropiata mie a murit... Ce inseamna acest lucru?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am visat ca mi-a murit sora
a mai visat; o cineva. si ea pe mine si tot asalaughing
Oricum. nu e de rauhappy
Inseamna k nu moare curand
i'am intrebat pe absolut toti
moartea cuiva drag sau apropiat - teama de abandon, sentimente de frustrare, frica de singuratate sau de marginalizare, lipsa de ocrotire;
ducerea la bun sfarsit a unor situatii, fara piedici si fara peripetii, cursul normal al evenimenmtelor;
happy
sora mea m'a visat pe mine acum ceva ani. vreo 6 si sunt sanatoasahappy

8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

De obicei inseamna ca se schimba presiunea atmosferica.

| Brotacelu a răspuns:

Nu cred in vise dar imi place sa imi povesteasca cineva visele lui...de noapte big grin

| larapopa a răspuns:

Cateodata visele sunt doar vise, nu inseamana nimic. Dar de multe ori visele ne prevestesc evenimente care se vor intampla.Cred in vise, pentru ca multe din aceste vise s-au adeverit.De curand am visat o masina in care eram eu, stateam pe scaunul din spate, in fata la volan statea un barbat din familie, in masina, langa omul care statea la volan, a intrat mama mea(care este moarta). Mama nu a vorbit nimic, dar l-a luat in brate pe acel barbat si l-a pupat pe obraji, barbatul a intors capul spre mine, s-a uitat la mine si a pupat-o si el pe mama. Dupa 10 zile acel barbat a murit.Nu a fost bolnav niciodata, nu a suferit de nimic, tanar fiind a murit intr-un minut.In cazul tau visul este de bine, todeauna cand visezi ca o persoana a murit inseamana ca i-a murit moartea si va avea o viata lunga

| MM a răspuns:

Pentru ca visam si eu des ca-mi mor diferite cunostinte, am intrebat mai multe persoane ce inseamna si mi-au zis ca 'le-a murit moartea'. Adica au trecut pe langa un necaz mare.Adica e de binewinking

| vilmaristul a răspuns:

Ca i-a murit moartea

| www a răspuns:

Cred ca e doar un vis, desi uneori poti visa lucruri care urmeaza sa se intample, dar nu tot ce visezi se intampla.

| AdeLina a răspuns:

Nu intotdeauna visele au o anumita semnificatie... In general moarte=te afli intr-o stare de tensiune nervoasa si esti pesimista... Nu are legatura cu persoana pe care ai visat-o... Stai linistita si nu te mai alarma big grin

| daniDeeDee a răspuns:

Cred în vise. Mi s-au îndeplinit câteva.

Sper să nu se întample nimic cu persoana aceea.