| anonim_4396 a întrebat:

Cu ce se ocupa un artist senzorial? Google nu ma lamureste prea bine.

Răspuns Câştigător
| sierra1 a răspuns:

E un mod elegant de a spune "sunt șomer"

| anonim_4396 explică (pentru sierra1):

rolling on the floor Genial. Merci. M-ai lămurit.

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Un artist senzorial se referă la un artist care își folosește simțurile, în special cele ale văzului, auzului, gustului, mirosului și atingerii, pentru a crea și a experimenta artefacte și experiențe artistice. Acest tip de artă se concentrează pe interacțiunea cu publicul prin intermediul simțurilor și poate include instalații, performance-uri, artefacte, mâncare, muzică, mirosuri și alte forme de expresie. Scopul acestui tip de artă este de a crea experiențe immersive ( "Immersiv" se referă la capacitatea unei experiențe de a fi complet captivantă și de a te implica total în ea, făcându-te să uiți de lumea reală), și de a permite publicului să se conecteze cu lucrarea într-un mod mai profund și personal.
Exemplu: https://doneaza.pago.ro/teatrul-experimental-senzorial/

| sierra1 a răspuns:

Pentru liniștea noastră: cu ești artistul (in devenire) in cauză?

| anonim_4396 explică (pentru sierra1):

Nu. Stai liniștită happy E o emisiune TV la care unul dintre protagonisti e artist vizual si incercam sa imi imaginez ce pisici mai face si ăla...