| QuinzEto a întrebat:

De ce Google Chrome ocupa multa memorie?

7 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu este bine optimizat happy

| CostinAlamariu a răspuns:

Fiindca e prost. Ia-ti browserul Brave in loc de chrome. E mult superior.

| QuinzEto explică (pentru CostinAlamariu):

Cum sa fie prost? E cel mai folosit.

| CostinAlamariu a răspuns (pentru QuinzEto):

E cel mai folosit fiindca oamenii sunt lenesi si se iau dupa turma.
In primul rand e prost ca ocupa multa memorie, asta pana si tu o recunosti avand in vedere ca ai pus intrebarea.
Asculta-ma pe mine, renunta la prostia aia de Chrome, ia-ti browserul Brave si o sa vezi ca e mult superior.

https://brave.com/

| oglindasultanului a răspuns:

Ce memorie, aia din task manager inseamna ca e pagina incarcata. Cand navighezi pe internet, se stocheaza in pc tau, trebuie curatat, si cu cat e pagina mai incarcata, foloseste mai multa.

| Roberrt21 a răspuns:

Este o aplicatie mare, care necesită mult spatiu in telefon.

| summergirl345 a răspuns:

Probabil deoarece are multe chestii, de exemplu fel de fel de extensii, are multe lucruri cu care este dotat etc.