| astrid_2414 a întrebat:

Cum as putea sa cant mai sus? Imi plac mezzo-sopranele si imi doresc sa cant si eu asa. Eu ma descurc cat de cat dar as vrea mai bine. Precizez ca nu am facut lectii d canto. Cunoaste-ti anumite tehnici, orice pentru a putea ridica vocea mai sus? Sau totul consta doar in ati exersa incetul cu incetul vocea si asa se ajunge la rezultat? Va multumesc!

2 răspunsuri:
| Teo a răspuns:

Buna! Incearca cu o ora inainte sa canti sa nu bei suc, nu mananci dulciuri, nu fumezi(in cazul in care fumezi).Bei un ceai cald si dupa faci o incalzire a vocii si ca sa ti se ascuta vocea mananca in fiecare dimineata cate un ou crud de prepelita.
Daca mananci ou de prepelita si faci incalzirea vocii atunci vocea ta va suna mult mai bine si o sa fie mult mai ascutita decat e acum.
PS:Seara bea o cana de lapte cald cu miere ajuta la voce.
Sper ca am ajutat si mult succes.happy

| astrid_2414 explică:

Cu oul d prepelita stiam si eu insa nu prea as incerca big grin cu laptele si mierea nu stiam dar voi incerca, nu are de ce sa fie rau. Multumesc pentru raspuns!