| StrongHeart a întrebat:

Cum au reusit sa construiasca Colosseumul?

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Pe rotund, cu forta de munca din acele vremuri.

| Celcestietot a răspuns:

Prin furt, cum altfel ar fi putut?

| DonEduardo a răspuns:

Cu sclavi.

| StrongHeart explică (pentru DonEduardo):

Tot ce este frumos si maret a fost construit cu sclavi, la fel ca si piramidele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu pietre

| mihaela000ela a răspuns:

Construirea unui astfel de obiect pentru divertismentul cetățenilor pe teritoriul reședinței lui Nero, urât de toată lumea, este o demonstrație a îngrijirii, protecției, patronatului publicului.
Vespasian este împăratul care a construit Colosseumul, a pacificat Iudeea și și-a întărit conducerea asupra Romei. Daca vrei sa intelegi, citeste,, Citeste,, CITESTE!