| pufa_8908 a întrebat:

Cum imi pot mari buzele? Vreau tratemente naturiste.

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Tratamente naturiste?
Încearcă gloss pentru volum sau ruj.
Pa, pa.

| Crisu_7532 a răspuns:

Cum sa-ti maresti buzele cu tratamente naturiste, fata draga? laughing) prin codul tau genetic esti "programata" sa ai buzele de o anumita marime, nu poti sa le maresti cu creme sau ceaiuri.
incearca sa ti le pui in valoare cu rujuri. pentru a crea impresia de volum, dupa ce te rujezi cu o nuanta pe care o vrei tu, pe mijlocul buzelor, aplica putin ruj de o nuanta mai deschisa. efectul de iluminare o sa-ti faca buzele sa para mai pline. sau, daca ai ceva experienta make-up, cand iti conturezi buzele cu creionul, depaseste conturul natural al buzelor cu 2-3mm si astfel buzele vor parea mai mari. funda?

| Simona a răspuns:

Pai...mamanca ardel iute
functioneaza

| Gabi_6377 a răspuns:

Poti incerca prin creion de buze, ca tratament, Tania Budi foloseste, de exemplu ardei iute. Se taie si se preseaza pe buze in miscari circulare.Atentie,am aflat asta dintr-o revista, nu raspund de efecte secundare sau usturimea care insoteste acest procedeu.